Lídr nezaváhal, na konci se propast zvětšuje

Tachovsko - Fotbal–II. třída: 16. kolo navštívilo 583 diváků, kteří viděli 28 gólů, arbitři napomínali 28 hráčů a jediným hříšníkem byl stříbrský Kertis

13.4.2011

Fotbal–II. třída: Bor - ZáchlumíFoto: DENÍK/František Hlas

Favorizovaná mužstva nezaváhala. Zápasy šestnáctého kola okresního přeboru II. třídy skončily podle papírových předpokladů, snad se jen nečekala vysoká prohra Sulislavi na domácím trávníku, ale ta se na jaře stále hledá. Oproti minulému kolu se střelci polepšili o čtyři branky a tak jich fotbaloví příznivci viděli osmadvacet. Ve srovnání s patnáctým kolem také ubylo napomínaných a jediným hříšníkem, který musel předčasně pod sprchy, byl stříbrský matador Kertis.

K neobvyklé situaci došlo v Tachově, kde musel rozhodčí Volák řešit post asistenta laika. Damnovský Procházka odmítl po jeho signalizovaném, ale neodpískaném ofsajdu dále v této funkci pokračovat.

Dvěma góly se v tomto kole blýskli Holák (K. Lázně), Ryba (Lom), J. Vaněček (Planá), P. Blažek (Bor) a M. Vlček (Tachov).

V Maršovkách snad nikdo nepochyboval o výhře domácího Hraničáře, který hostil poslední Kokašice. Do vedení také šel už v páté minutě, ale kdo čekal gólové hody, byl zklamán. Kokašičtí bojovali a po prohraném prvním poločasu 2:0 po přestávce už neinkasovali. Nicméně na bodový zisk neměli (2:0).

V Lomu se hrál zápas sotva průměrné úrovně. Branky padaly po velkých chybách a nakonec byla s remízou spokojenější rezerva Baníku. Pro lomský tým je to vzhledem k domácímu prostředí a k průběhu utkání ztráta dvou důležitých bodů (2:2).

Rezerva Tachova vyučovala hosty v produktivitě. Zatímco Damnovští své slibné příležitosti trestuhodně zahazovali, domácí v koncovce vyučovali. Dvěma góly na sebe upozornil M. Vlček. Sulislavští na jaře doslova tápají a po podzimu třetí celek se nemůže stále chytnout. Po dvou remízách 1:1 vyšel v domácím zápase gólově dokonce naprázdno. Lázeňští se také trápí v koncovce, ale v Sulislavi se jim střelecky dařilo snad i proto, že domácí brankář Pírka musel ve 13. minutě odstoupit ze hry (0:5).

Borští se proti snaživému soupeři prosadili až po změně stran. Motor první poločas doslova pohrdl možností vedení, když neproměnil slibné příležitosti (3:1).

Slavoj v domácí premiéře proti lídru bojoval, měl i územní převahu, ovšem branky stříleli jen hosté. Dufkovo hoši tak dali s předstihem svému kouči dárek k padesátým narozeninám (0:3).

Kšičtí fotbalisté se favorita nezalekli a sehráli s ním vyrovnanou partii. jejich velkou slabinou byla střelba a tak si Plánští po zásluze připsali na své konto předpokládané tři body. Domácí byli na rozdíl od soupeře efektivnější (4:1).

Sestavy mužstev a další fakta k zápasům 16. kola spolu s ohlasy trenérů najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku

13.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun.

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.