Tři body patří také Studánce, která přehrála Kostelec. Po delší době se opět podařilo bodovat Částkovu, i když doma s Trpísty pouze remizoval a prohrál na penalty.

CHODSKÝ ÚJEZD OTOČIL ZÁPAS SE STŘÍBREM

Fotbalisté Chodského Újezdu mají za sebou další skalp. V neděli dopoledne si spolu se stříbrskými kolegy museli přivstat. I padesátka diváků byla na tom obdobně. Začátek byl již v 10.30 hodin.

Zápas, který se hrál za krásného, slunečného počasí, se musel líbit. Oba týmy hrály a bylo se na co koukat. Hlavně první půle byla dobrá, to stačily hostům síly a byli rovnocenným partnerem. V 17. minutě šli dokonce po chybě domácích do vedení 0:1. Zaváhání obrany využil Libor Loula. Domácí srovnali do poločasu Petrem Piklem.
Druhá půle se hrála na jednu branku. Újezdští zmáčkli hosty a bylo otázkou času, kdy dají další branky. Trvalo celou hodinu, než se domácí fandové dočkali. Vítěznou trefu zajistil Tomáš Sykal. V samotném závěru dal třetí pojistku Josef Pikl, kterému míč ideálně připravil Petr Pikl.

Body zůstaly v Horní Jadruži. Hráči Chodského Újezdu nedali v druhé půli ani ty nejvyloženější šance, měly jich na dva zápasy.

Solidní a čistě hraný zápas odřídil velice dobře arbitr Ladislav Fanfule.

Chodský Újezd – Baník Stříbro B 3:1

Poločas: 1:1. Branky: 36. Petr Pikl, 60. Sykal, 90. Josef Pikl – 17. Loula. Rozhodčí: L. Fanfule – Opava, Jareš. ŽK: 2:0. Diváci: 50.

Ch. Újezd: Čepelák – Opava, L. Pikl ml., Šiler, Zivčák, Sykal (46. Raba), J. Pikl, P. Pikl, Fabo, T. Trejbal, M. Trejbal. Vedoucí týmu Lukáš Zajíc.

Stříbro B: Trnka – Petraška, Šaman, P. Žíla, Tesař, Loula, Barančík, Němec, Pubrle, D. Žíla, Novák. Vedoucí týmu Jan Trnka.

TISOVŠTÍ PŘESTŘÍLELI KOHOUTY Z BEZDRUŽIC

Zápas, který měl začátek v nedělní pravé poledne, nachystal čtyřicítce diváků střelecké hody. Domácí, kteří dále využívají azyl ve Starém Sedlišti, začali výborně a do poločasu si vytvořili dvoubrankový náskok. Během dvou minut druhé půle dokonce dvěma trefami Maksyma Samka už vedli vysoko 4:0. Bezdružice zápas zdramatizovaly, ale poslední slovo měl domácí Fitsek. Na jeho trefu už hosté tři minuty před koncem stačili snížit na konečných 5:3 Fojtíkem. Čtyři minuty před koncem šel do sprch domácí domácí Šebor po druhé žluté kartě.

Tisová – Bezdružice 5:3

Poločas: 2:0. Branky: 16. V. Samek, 30. Šály, 47., 49. M. Samek, 83. Fitsek – 71., 87. Fojtík, 73. L. Čada. Rozhodčí: Valenta – Velich, Maroušek. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (86. Šebor). Diváci: 40.
Tisová: Kozák – Balash, Pryvrattskyi (66. P. Gabčo), M. Samek, D. Gabčo, Fitsek, Koscelník (83. Morozov), Šebor, V. Samek (54. Mykhailovskiy), Šály, Foltas. Trenér Martin Drozda.

Bezdružice: P. Dvořák – Holík, Maroušek, Szegecs, L. Čada, Škornička, Štefanisko, Gruber, Michalčák, Bartoška (46. S. Čada), Sládek (51. Fojtík). Vedoucí týmu Ladislav Filip.

LOM NADÁLE VLÁDNE

Už v 5. minutě překvapivě vedli hosté, Míšek z blízka prostřelil brankáře Bendu. Lomští mohli odpovědět v 10. minutě, ale Zdvihalův pokus z malého vápna vytěsnil pozoruhodným zákrokem brankář Kratochvíl. Domácí měli mírnou převahu. Nedokázali se ale dostávat přes lázeňský blok. Snad největší šanci prvního poločasu měl na druhé straně Kolář, jenž v dobré pozici zamířil na bližší tyč, avšak minul bránu. A aktivita se domácím vyplatila ještě před přestávkou, kdy se trefil Jan Bukva – 1:1.

Lázně i ve druhém poločase pevně střežily vlastní bránu. Ale v 60. minutě ponechaly prostor Stecovi, který vypálil z velkého vápna a míč se snesl do brány – 2:1. Osm minut před koncem ještě domácí zužitkovali přímý kop, Lintner stanovil na 3:1.
„V první půli nás Konstantinovy Lázně přehrávaly, ale jak jsme vyrovnali, tak už jsme hráli jen my. Předvedli jsme horší výkon než v Bezdružicích, ale jsme rádi za tři body,“ řekl po zápase autor druhé lomské branky Martin Stec.

Lom – Konstantinovy Lázně 3:1

Poločas: 1:1. Branky: 5. Jan Bukva, 60. Stec, 81. Lintner – 5. Míšek. Rozhodčí: Uhlíř – Hora, Hromka. ŽK: 1:3. Diváků: 55.
Lom: Benda – Rosokha, Karas, J. Pich (60. Kunžwart), Lintner, Stec, Volka, Jan Bukva, Krét (82. Vopalecký), Zdvihal, M. Pich. Trenér Vladimír Zdvihal.

K. Lázně: Kratochvíl – Kolář, Míšek, Vacata, Ma. Pohlot, Praizler, Nevařil, Rašín, Jelen, Mašín, Mi. Pohlot. Trenér Petr Wenzl.

DALŠÍ ZÁPASYDRUHÉ TŘÍDY

V Černošíně nestačili domácí fotbalisté na svého soupeře z Halže. Přestože vedli už 2:0, hostující tým vyhrál 2:4 a hattrickem se ve druhém poločase zaskvěl halžský kanonýr René Mrenka.

Dva silné soupeře postavil proti sobě los v sobotu ve Studánce. Domácí Dynamo hostilo ambiciózní Sokol Kostelec. Také Studánka patří k týmům, které chtějí bojovat o postavení na špici tabulky, což dokázala vítězstvím 2:1.
V souboji týmů z chvostu tabulky se v Přimdě podařilo domácím zvítězit a posunout se tak blíže středu, naopak hosté ze Kšic jsou předposlední.

Hraničář Částkov získal v prvních osmi utkáních pouhé tři body. Diváci v Maršových Chodech viděli gólové hody, domácí několikrát vedli, ale Trpísty vždy dokázaly srovnat, na konečných 4:4 skóroval v poslední minutě Vašák. Rozhodnout musely penalty. Ty lépe zvládli hosté.

Černošín – Halže 2:4

Poločas: 2:1. Branky: 9. Vondraš, 33. Bláha – 40. Herout, 51., 57., 78. Mrenka. Rozhodčí: Horváth – Turek, Pýcha. ŽK: 1:2. Diváků: 68.

Černošín: Kozelka – Kubovský (67. Šulc), Melich (78. Géczy), Drozda, Šedivý (65. Červený), Klepsa, Vondraš, Solový, Bláha (84. Kundrát), Turek, Panuška. Trenér Ivan Hacker.

Halže: Černý – Korda, Karmazin, Lu. Kormoš (90. Bedecs), Ježdík, Matoušek, Typovský, Bauer, Mrenka, Herout, Trefilík.
Studánka – Kostelec 2:1

Poločas: 1:1. Branky: 38. Marek, 57. Diviš – 12. Hakel. Rozhodčí: R. Friedenberger – Černovský, Bezvoda. ŽK: 4:2. Diváků: 50.

Studánka: Mrázek – Lončík, T. Vlček, Hubálek, Marek, Diviš (74. Swienczyk), Sňozík, Půža (60. Schweiner), Bureš, Klesa, Hladík. Trenér Radek Mráz.

Kostelec: Kudry – Kuchár (70. Lokvenc), Nový, Touš, Ryp, Průcha, Bezdíček (46. Pešík), Florián, Honzík, Kolářský, Hakel. Trenér Robert Kertys.

Přimda – Kšice 2:1

Poločas: 1:0. Branky: 4. Vokroj, 70. Dvořák – 87. Dýdek. Rozhodčí: Kroupa – Vokroj, Milota. ŽK: 1:4. Diváků: 50.
Přimda: Hlaváček – Sopko, Dvořák, Kotrc, Teplárek, Burda, Vokroj, Růžička, Nguyen, Ferdinandy, Kůst. Trenér Pavel Liška.
Kšice: Bárta – Janout, Berta (41. Jankov), Flíček, Smetana, M. Šetlík, J. Šetlík, Kaprhál, I. Šetlík, Dýdek, Volf. Vedoucí Jan Janout.

Částkov – Trpísty 4:4 (PK2:4)

Poločas: 2:2. Branky: 8. Boček, 21. Pešek, 48. Mihál, 71. Jakubec – 23. René Táborek, 38., 90. Vašák, 58. Uldrych. Rozhodčí: Sirový – Gajdoš, Kubašta. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (50. Dvořák). Diváků: 50.

Částkov: Haník – Boček, Pešek, Burda, Říha, Mihál, Kořínek, P. Lebeda (72. L. Lebeda), Špelina, Krýsl, Jakubec. Vedoucí Jiří Nekola.

Trpísty: Kubašta – René Táborek, Robin Táborek, Roman Táborek, Uldrych, Braha, Hrubý, J. Dvořák, Radek Táborek (58. Čižmár), Vašák, M. Dvořák. Vedoucí Miroslav Dvořák.

PŘÍŠTÍ KOLO

Konstantinovy Lázně – Tisová (SO, 15:00), Kšice – Lom (SO, 15:30), Halže – Přimda (SO, 15:30), Bezdružice – Studánka (SO, 15:30), Trpísty – Černošín (NE, 15:00), Stříbro B – Částkov (NE, 15:00), Kostelec – Chodský Újezd (NE, 15:30).