Dosud suverénní Chodský Újezd zajížděl na hřiště neméně suverénního Lomu. První body si o víkendu připsala Přimda, naopak stále se nedaří Částkovu, který už počtvrté v řadě prohrál.

SOUBOJ TITÁNŮ

Lom a Chodský Újezd doposud lehce přehrávali všechny soupeře a zápasy obou týmů byly střeleckým festivalem. Oba celky nastřílely dohromady v prvních třech kolech soutěže 41 gólů a diváci jejich vzájemného souboje se tak určitě těšili na další střelecké hody. Ale především na atraktivní fotbal, který výkonnost obou týmů slibovala. A přání diváků, kterých se sešlo 162, bylo vyslyšeno, viděli fotbal odpovídající souboji o první místo. První gól dal poněkud překvapující střelou Ladislav Pikl mladší a Újezd se ujal vedení. Mírnou převahu si ovšem v první půli vytvořili domácí, kteří ji korunovali vyrovnáním přízemní střelou Jakuba Bukvy v 35. minutě. Krátce po něm Martin Stec předvedl ránu, kterou šokoval všechny diváky i hráče. Parádní střelou vymetl šibenici Kozákovy branky a poslal domácí do vedení. Ve druhém poločase zvýšil hned v úvodu po rohu domácích Kalynich na 3:1 a přes závěrečný nápor hostů zůstal výsledek nezměněn.

Lom – Chodský Újezd 3:1
Poločas: 2:1. Branky: 35. Jakub Bukva, 37. Stec, 48. Kalynich – 11. L. Pikl ml. Rozhodčí: Kroupa – Černý, Opava. ŽK: 1:1. Diváků: 162.
Lom: Benda – Rosokha, Jan Bukva, Jakub Bukva, Karas, J. Pich, Petráška (80. M. Volka), Kalynich, Stec, Lintner, R. Volka.
Ch. Újezd: Kozák – Opava, L. Pikl ml., Šiler (46. M. Trejbal), Zivčák, Sykal, P. Pikl, J. Pikl, L. Pikl st. (79. M. Founě), Fabo (70. Štěrba), T. Trejbal.

PRVNÍ BODY

Fotbalisté Tatranu Přimda snad konečně zabrali. Na hřišti Starého Sedliště sebrali dva body za remízu a výhru v penaltách nováčkovi Zetoru Tisová. Mohli brát všechny tři, ale koncovka je žalostná. Vyrovnávací gól v normální hrací době a proměněnou penaltu vstřelil Jan Sopko. Hosté z podhradí začali lépe, ale zakončení bylo nulové. V kádru chybí kanonýr Hečko a je to asi znát. Přesto fotbalisté Tatranu měli více ze hry a nováček byl v tlaku. Sice se dostal do vedení po pasu Koscelníka, kdy jeho příhru realizoval v gól Pryvrattskyi. Trenér hostů vystřídal po půli hned tři hráče a výsledek se dostavil. Tatran ve druhém dějství dominoval a vyrovnal na konečných 1:1 Sopkem necelých dvacet minut před koncem. Když ani po vyrovnání nedokázal ani jeden tým vsítit vítěznou branku, přišly na řadu pokutové kopy. Tatran v nich získal bod navíc a snad i sebevědomí do dalších bojů.

Tisová – Přimda 1:1 (PK0:2)
Poločas: 1:0. Branky: 23. Pryvrattskyi – 73. Sopko. Rozhodčí: R. Friedenberger – Velich, Vokroj. ŽK: 2:2. Diváků: 80.
Tisová: Kozák – Koscelník, Mykhailovskyi (69. Radocha), Balash, Pryvtattskyi, M. Samek, Gabčo, Doskočil (87. Morozov), Šebor, Fitsek, V. Samek, Foltas.
Přimda: Žurek – Sopko, Dvořák (81. Ovsjannikov), Kotrc (46. Duong), Teplárek, Kůst (46. Binh), Karásek, Burda, Vokroj, Růžička, Ferdinandy.

LÁZNĚ NADĚLILY NOVÁČKOVI

„Lázně na tom nejsou moc dobře. Myslím si, že by Trpísty mohly bodovat,“ myslel si před zápasem rozhodčí Ladislav Kopáček. Ale tým Konstantinových Lázní prokazoval větší zkušenosti už od úvodních minut. První branku dal v 8. minutě Hampapa. V 10. minutě navýšil vedení Kolář. Brankář Marcell musel nedlouho poté vděčit brankové konstrukci, která ho zachránila před dalším inkasováním. Trpísty byly sveřepým soupeřem, vzdorovaly. René Táborek z přímého kopu orazítkoval tyč, od které se míč odrazil na lajnu, ze které vyletěl ven. Ve 39. minutě se trefil Praizler, pár minut po něm Sak - 4:0. Ale i hosté dokázali ještě před přestávkou skórovat, kdy na tříbrankový rozdíl upravil Wintrle. Lázeňští ve svém tlaku z první půle pokračovali, Kolář těsně po přestávce dával na 5:1.

Hosté to měli obtížné, do brány se musel postavit nejmladší z Táborků, Robin, který přišel vystřídat zraněného Marcella. Hosté působili poraženeckým dojmem, odevzdali se soupeři. Na rozdíl tří gólů korigoval Wintrle – 5:2. Hosté se nevzdávali, v 70. minutě vyzkoušel Uldrych pozornost brankáře Zábranského střelou ze 30 metrů, avšak brankář pohotově vytáhl míč nad bránu. Na konečných 6:2 ještě upravil Míšek. „Od té doby, co jsem se zranil, to byla bída,“ konstatoval brankář hostí Marcell, že zápas ovlivnilo jeho zranění.

„Je to zatím první prohra, dosud jsme měli dobré výsledky. Přijeli jsme s cílem nějaký ten bod uhrát, ale bohužel,“ konstatoval trenér Trpíst Radek Šedivý. Přiznal, že hráčská nezkušenost ovlivnila počínání jeho týmu. „Bylo to takové ustrašené. Ze začátku zápasu na nás soupeř vlétl, hrál líp, poté jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale bohužel to tam nepadlo.“ Souhlasil s tím, že Trpísty budou v domácím prostředí silnější. „Určitě. Doma jsou všechny zápasy lepší, když se hraje na domácím stadionu, je podpora vyšší, což nás vždy nakopne.“

Z utkání Konstantinovy Lázně - Trpísty (lázeňští fotbalisté v červeném).Zdroj: Michal Gengel

Konstantinovy Lázně – Trpísty 6:2
Poločas: 4:1. Branky: 8. Hampapa, 10., 52. Kolář, 30. Praizler, 44. Sak, 71. Míšek – 45., 61. Wintrle. Rozhodčí: Kopáček – Šašek, Kubašta. ŽK: 1:1. Diváků: 50.
K. Lázně: Zábranský – Kolář, Pohlot, Praizler, Hospodářský (75. Zabloudil), Sak (68. Mašín), Jelen, Vacata, Rašín, Hampapa, Míšek.
Trpísty: Marcell (56. Robin Táborek) – Šustr, Roman Táborek (46. Hrubý), Radek Táborek, Braha, Uldrych (46. Tomko), René Táborek, M. Dvořák, Vašák, Roučka (75. J. Dvořák), Wintrle.

REZERVA STŘÍBRA OPĚT NAPRÁZDNO

Jiskra Bezdružice přivítala stříbrské béčko, kterému se zatím vůbec nedaří. Změnit to chtělo právě v Bezdružicích. „Tým se přes léto hodně změnil, odešlo hodně hráčů. Týmová úroveň spadla o třídu níž. Do Bezdružic jsme přesto přišli s cílem bodovat,“ říkal před zápasem kapitán hostí Jan Trnka. Ale Jiskra chtěla body ponechat doma. Už v 9. minutě Stanislav Čada oslovil přesným pasem svého bratra Lukáše, který zblízka nepřekonal brankáře. Bezdružice měly územní převahu. První branku si připsal Lukáš Čada poté, co přeloboval brankáře. Aktivní Čada ještě jednou skóroval ve druhé půli. Hosté chtěli závěr zdramatizovat, vytvořili si vyšší tlak, ale domácí dobře vykrývali prostor.

Bezdružice – Stříbro B 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 26., 50. L. Čada. Rozhodčí: Majerčík – Maroušek, Jareš. ŽK: Hráno bez karet. Diváků: 50.
Bezdružice: P. Dvořák – M. Dvořák, Michalčák, Gábor, Holík (60. Štefanisko), Maroušek, Čapek, Szegecs, S. Čada, L. Čada, Soulek (65. Fojtík).
Stříbro B: Mikula – Barančík, Petraška, P. Žíla, Charvát, Novák, Trnka (80. Hejcman), Tesař, D. Žíla, Sásik, Kovačka (60. Brácha).

OSTATNÍ ZÁPASY

Kšice – Halže 1:2
Poločas: 0:1. Branky: 62. I. Šetlík – 30. Mrenka, 60. Herout. Rozhodčí: Uhlíř – Milota, Božek. ŽK: 2:1. Diváků: 40.
Kšice: Bárta – Janout, Volf, Jankov (60. Kaprhál), Chudáček (70. Šubrt), Schejbal, M. Šetlík, J. Šetlík, Šnebergr (60. Smetana), I. Šetlík, Dýdek.
Halže: Černý – Bauer (75. Typovský), Korda, Karmazin, Lu. Kormoš, Ježdík, Herout, La. Kormoš, Mrenka, Matoušek, Goubej.

Studánka – Černošín 3:1
Poločas: 0:0. Branky: 52., 63. M. Vlček, 71. Kotva – 78. Bláha. Rozhodčí: Šichevičová – Černovský, Pechman. ŽK: 2:3. Diváků: 38.
Studánka: Horáček – Viterna, Lončík, Kotva, Janovec (64. Bureš), Diviš (87. J. Černý), Sňozík, T. Vlček, Hubálek (78. Schweiner), M. Vlček (74. R. Černý), Hladík.
Černošín: Kozelka – Havel, Melich, Drozda, Klepsa, Skoumal (30. Petrovič), Turek (75. Kundrát), Bláha, Slivoně, Červený, Šedivý.

Kostelec – Částkov 1:0
Poločas: 1:0. Branky: 23. D. Kolářský. Rozhodčí: Sirový – Bezvoda, Gima. ŽK: 3:3. ČK: 1:3 (82. Nový – 82. J. Jakubec, 88. P. Jakubec, 90. Mihál). Diváků: 80.
Kostelec: Lacman – Florián, Honzík, M. Kolářský, D. Kolářský (65.Lokvenc), Kuchár (90. Ryp), Netrh, Pešík, Touš, Bezdíček, Nový.
Částkov: Haník – Flíček, P. Jakubec, Kaše, Rožumberg (46. L. Lebeda), Pešek, P. Lebeda, J. Jakubec, Heinzl, Burda, Mihál.