Fotbalový podzim se blíží ke svému závěru, v okresním přeboru II. třídy se hrálo předposlední kolo. Úřední výkop v 11 hodin opět „poznamenal“ sestavy týmů, které měly do těch optimálních kvůli pracovním povinnostem hodně daleko.

Velké překvapení se zrodilo v Záchlumí. Před nejmenší návštěvou kola (5 diváků) domácí Motor „vyprovodil“ Dufkovo hochy „bůrem“. Hosté přijeli v hodně okleštěné sestavě, ale to jejich vysokou prohru neomlouvá.

Vedoucí Přimda prohrávala s nováčkem 0:2, ale nakonec „vydřela“ nejtěsnější výhru. Sulislavští by si bod za bojovnost zasloužili, ale fotbal je někdy krutý.

Damnovští v Maršovkách rozehráli s domácím Hraničářem dobrou partii, ale po přestávce s přibývajícími minutami „dodejchávali“. Výhra Částkova je tak zasloužená.

V utkání halžské Čechie padá hodně branek, ale bohužel pro ni, ve většině případech do její sítě. Nejinak tomu bylo v Lomu, kde domácí potvrdili roli favorita. Ligový dres rozhodčího za ten lomský vyměnil v sobotu Petr Ardeleanu a hattrickem přispěl k vysoké výhře „překvapení podzimu“.

Borští v utkání se Kšicemi sice uhlídali kanonýra Kasla, ale stejně prohráli. Až neskutečně, hlavně v úvodu druhého poločasu, zahazovali jednu šanci za druhou a soupeř jejich nemohoucnost v koncovce potrestal. Kasla zastoupil Janout a Kšice si odvezly tři body.

Rezerva Sparty stále čeká na první výhru v soutěži. Planá pro ni měla být hratelný soupeř, což byla pravda, ale v koncovce byli hosté produktivnější. Domácí fotbalisté se v koncovce nedokázali prosadit a jsou stále poslední.

V dramatickém utkání si Slavoj proti nováčkovi vybojoval tři body, ovšem Kokašičtí hodně zlobili. Nebýt nedisciplinovanosti gólmana Makrlíka, mohli pomýšlet i na bodový zisk.

Ohlasy trenérů na utkání 12. kola a fakta si můžete přečíst ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.