Lukáš Čížek opět obul střelecké kopačky

Tachov – Fotbalisté Rozvadova zakončili podzimní sezónu více než výborně. Na „vypůjčené" umělce tachovského komplexu deklasovali po zlepšeném výkonu v druhé půli Sokol Spálené Poříčí 5:0.

26.11.2012

Třemi trefami tomu napomohl Lukáš Čížek. Po jedné brance přidali Mráček a střídající Petr Hobza.

Úvod ale patřil hostům z jižního Plzeňska. Po několika vteřinách utekl Fiala a mohl otevřít skóre. Gólman Benda jeho rychlý vpád do vápna naštěstí pro domácí zlikvidoval. Pak na druhé straně dobře centroval Bečvář, ale jeho míč nenašel adresáta. Chvíli po něm „lízl" hlavou balón Čížek a Vaidiš s námahou vytěsnil na roh. Michal Slowik mířil těsně nad po narážečce s Draveckým. Až ve 23. minutě se rozvadovští dočkali. Po standardce otevřel skóre Mráček. Několik minut před koncem první půle vyzkoušel Homolka brankáře Bendu.

Druhá polovina zápasu se odehrála za umělého osvětlení a hlavně již v režii svěřenců trenéra Chady. V rozmezí pěti minut navýšil náskok na rozdíl tří branek „Čiko" Čížek. Nejprve nekompromisní ranou a poté po rohu hlavou. Snížit mohl Hofman, ale Benda byl proti. Na druhé straně mohl dát Křehlík, míč mu ale v poslední chvíli odskočil. Nepřesně zakončovali Mráček a po něm Petr Hobza. S chutí hrající Čížek nastřelil v 72. minutě levou tyč. Hattricku se přece jenom dočkal šest minut před koncem – 4:0.

Pověstného „bůra" hostům poslal dvě minuty před koncem střídající Petr Hobza. Míč mu naservíroval Janoušek.

„Pochopitelně jsem spokojený. Hlavně ve druhé půli jsme předvedli několik pěkných kombinací a hlavně využili a vstřelili další branky. Rovněž jsem spokojený s druhým místem. Myslím si, že to bylo v možnostech celého týmu," netajil pohodu z dohrávky i celého podzimního vystoupení trenér Rozvadova Miroslav Chada.

26.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
Miloš Zeman v Plzni
10

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Studentky z Plané soutěžily v čepování piva

Planá – Soutěže v čepování piva, pořádané v rámci výstavy v pražských Letňanech, se zúčastnily studentky druhého ročníku Střední školy živnostenské v Plané Kristýna Országová a Karina Svobodová.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.