M. Folejtar svůj dobrý výkon podtrhl brankou

Tachov - Fotbal: Mužstvo FK Tachov potvrdilo jarní pohodu, Hudec „dotáhl" tým k další výhře.

2.6.2014

– Přání trenéra i hráčů bodovat v Nové Vsi a uhájit tak pěkné třetí místo v divizi se mužstvu FK Tachov splnilo. Na hřišti Nové Vsi pod Pleší po dobrém výkonu zvítězil brankami Hudce, Folejtara a Kovaříka 1:3.
Zápas ale nezačal pro Tachovany nejlépe. V desáté minutě inkasovali z kopačky exligového F. Dorta lacinou branku a museli dotahovat vedení domácích. „My už před tím měli dvě šance. Tady nám zbytečně propadl míč a zkušený Dort toho využil," viděl úvod zápasu trenér FK Tachov Zdeněk Slowik. Hosté se vyrovnání dočkali ve 31. minutě, kdy Hudec proměnil pokutový kop. „Penalta za faul na Hudyho (L. Hudce) byla jasná a Lukáš ji sám proměnil," měl jasno kouč, který měl radost z výkonu mužstva.

Na rozdíl od prvního poločasu, do toho druhého vstoupil Tachov o poznání lépe a už ve 46. minutě se prosadil Folejtar. „Na pravé straně dostal míč Hudy (L. Hudec), naznačil obránci centr, míč si zasekl a poslal do vápna centr. Já si ještě zakřičel na „Máru (M. Ruda) aby mě to nechal a hlavou jsem míč poslal k tyči," popsal důležitou trefu autor druhé branky Tachova Michal Folejtar, který má na jaře fazonu. Ať už na postu levého obránce či záložníka odvádí velmi spolehlivé výkony. On sám si ale na zápis do listiny střelců musel počkat hodně dlouho.

„Je to pravda, už si ani nepamatuji, kdy jsem se trefil naposled. Asi to bylo na podzim proti Čížové," pravil dvaadvacetiletý pracovitý záložník. „První poločas byl z naší strany nepřesný, ale soupeře jsme až na branku v úvodu zápasu drželi na úzdě. Po přestávce už jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Na jaře se nám daří, je to paráda, dalo by se říct, že celá sezona je vydařená. Teď potřebujeme potvrdit tři body doma proti Chebu a máme s předstihem třetí místo zajištěné," dodal Folejtar.

Spokojenost nezakrýval ani tachovský lodivod. „Kluci odvedli velmi dobrý výkon. Naše hra se hodně podobala té, kterou jsme předváděli doma. Já jsem už o přestávce hráčům říkal, podotýkám ke vší pokoře k soupeři, že bychom tady neměli prohrát. Zkrátka jsem věřil, že ten jejich výkon bude gradovat. Nakonec ještě neproměnili další příležitosti, kdy to byl už opravdu „ťukec" a kluci to snad chtěli vykombinovat až do brány. Výborně zahrál L. Hudec, ale také ostatní byli na výši. Jsem maximálně spokojený," dodal k hodnocení zápasu Slowik.

Tachov prožívá jednu ze svých nejlepších sezon v divizi a pohoda se přenáší na hřiště. Třetí příčku může mužstvo definitivně stvrdit už v sobotu proti Hvězdě Cheb, které mají hráči Tachova co odvádět. Na podzim odjížděli z Chebu s prohrou 4:2.

2.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.