Hned na startu nového ročníku musel před zápasem s TJ Přeštice trenér Jaroslav Lorenc řešit sestavu, když pro zranění nemohli nastoupit stabilní hráči Hřebík, Petraška, Ichnatolya. V létě se naopak vrátil do Stříbra brankář Cipra a útočník Ábel.

V posledním týdnu se stříbrskému vedení podařilo dotáhnout do úspěšného konce hostování zkušeného Jaroslava Malého, který byl v Přešticích klíčovým hráčem.

První šance patřila stříbrským fotbalistům. Ve čtvrté minutě musel přeštický gólman Růžička na poslední chvíli zasahovat před Ábelem, kterého vyslal Šaman. V dalším průběhu zápasu byla vidět nervozita na obou stranách. Domácí sice měli míč častěji na kopačkách, do zakončení se však nedostali. K prvnímu pokusu ohrožení stříbrské branky tak došlo až ve 14. minutě, kdy Zdeněk pálil z dálky. Jeho pokus však zastavil Zaoral a Cipra tedy nemusel vůbec zasahovat. V 18. minutě pro změnu Hrdličkovu střelu zablokoval Demjan alespoň na roh, na který si nejvýše vyskočil Turek. Hlavou však nemířil mezi tyče a z rychlého protiútoku mohli těžit Baníkovci. Šaman prodloužil na Malého, jehož pokus Růžička reflexivně vyrazil. Slabší chvilku si stříbrští obránci vybrali ve 23. minutě, kdy svou laxností pustili do šance Mrázka, který však nezakončil přesně. O chvíli později Mrázek ideálně našel Vacíka, ale ani on nemířil mezi tyče. Ve 33. minutě rozehrával přímý kop stříbrský Malý, míč však těsně minul domácí branku. Ve 34. minutě poslal Zaoral v pokutovém území hokejovým bodyčkem k zemi Beštu. Rozhodčí nařídil pokutový kop, který sporně proměnil Hrdlička – 1:0. Penalta se mohla pískat i na druhé straně, kdy v pokutovém území Přeštic zůstal na zemi po střetu Šaman, tentokrát ale rozhodčí nepískal. Ve 42. minutě napravil svůj penaltový zákrok Zaoral, když prodloužil hlavou do sítě přímý kop Malého – 1:1.

Průběh druhého poločasu naznačil, že se oba týmy o přestávce domluvily na dělbě bodů. Hrálo se především mezi šestnáctkami obou týmů. Za zmínku tak stojí jen pěkný, naštěstí pro Stříbro nepřesný, volej přeštického Uzlíka v 55. minutě. Tentýž hráč zkušeně vybojoval míč i v 67. minutě a Cipra měl po jeho centru plné ruce práce, aby míč zkrotil před dotírajícím Benediktem. Slabší chvilku si v 83. minutě vybrala i přeštická obrana, Ábel však z úhlu neměl šanci na přesné zakončení. Dělbu bodů a případné pokutové kopy odmítl v 85. minutě Malý, jehož přímý kop skončil v přeštické brance. Baníkovcům tak vstup do soutěže vyšel na výbornou.

„Až na jedno zaváhání odehráli naši obránci výborné utkání, soupeře do ničeho nepustili. Nutno říci, že i přeštická obrana byla pozorná. Rozhodly naše dva přímé kopy a musím říci, že plný bodový zisk je příjemným vstupem. Rádi bychom bodovali i v neděli doma se ZČE,“ viděl utkání hrající předseda stříbrských fotbalistů Jiří Kertis.

TJ Přeštice – B. Stříbro 1:2

Poločas: 1:1. Branky: Hrdlička – Zaoral, Malý. Rozhodčí: Malinčák. ŽK: 1:1. Diváci: 170.

Baník: Cipra – Zaoral, Demjan, Jareš (89. Vraštil), Abel, Malý (90. Hejsman), Šaman, Kortys, Florus, Průša, Dyk.

Karel Lukeš