Mladí fotbalisté FK Tachov zvládli důležité zápasy ve vejprnicích na jedničku. V krajském přeboru starších a mladších žáků zvítězi na hřiště Slavie 4:2 a 3:2.

Starší žáci si výhrou udrželi vedení v soutěži. Zápas se pro ně nevyvíjel dobře, ale v závěru strhli vítězství na svou stranu.

„Odehráli jsme jedno z nejtěžších utkání tohoto jara. Jakákoliv ztráta bodů by nás vlastně stála možnost prvenství v přeboru. Do Vejprnic jsme zajížděli s respektem, prohráli jen s Klatovami. Po inkasované brance se kluci rychle vzpamatovali a srovnali.V druhé půli jsme vedli my a domácí vyrovnali. Závěr utkání patřil nám. Kluci využili lepší kondice. Proměnili jsme standardku a v závěru i pokutový kop. Hattrickem se předvedl Patrik Marek, který podal perfektní výkon. Pochvalu si ale určitě zaslouží všichni. Byl to odmakanej zápas, za body jsme velmi rádi, tentokrát byly skutečně vydřené,“ hodnotil utkání trenér FK Tachov Jan Sňozík.

Slavia Vejprnice - FK Tachov 2:4

Poločas: 1:1. Branky: 3. Mašek, 57. Hrubý – 34., 60. a 64. Marek, 50. Klesa. Rozhodčí: Krauz. Diváci: 50.

Tachov: Žipaj - Dvořák, Pták, Burda, Prokš - Marek, Maule, Lintner, Bezdička - Horák, Klesa. Střídali Janda a Sláma.

Mladší žáci pokračovali ve vítězném tažení Tachovanů, i když ani pro ně nezačal zápas nejlépe. Také oni brzo prohrávali, ale ještě do přestávky stav otočili. Po změně stran přidali další branku, ale Slavia snížila na rozdíl jediného gólu. Hosté ale výhru uhájili.

„Jsem moc rád, že kluci dovedli zápas do vítězného konce. Hráli s chutí, fotbal je baví, hrají pro radost, chtějí vítězit a to je pro nás trenéry tou největší odměnou. Soupeř nás ohrožoval protiútoky i střelami z dálky, ale gólmani Lebeda i Landrgott byli vždy na místě. Ke konci utkání se Vejprnickým podařilo snížit, ale závěr patřil opět nám,“ byl spokojený trenér mladých Tachovanů Martin Ruda.

Slavia Vejprnice - FK Tachov 2:3

Poločas: 1:2. Branky: 5. Staněk, 50. Vítek - 13. a 33. Blatnický, 22. Kořínek. Rozhodčí: Kraus. Diváci: 30.

Tachov: Lebeda, Landrgott - Beneš, Blatnický, Hutta, Kořínek, M. Skopový, R. Skopový, Pánek, Ruda, Tonka, Vaďura, Volka, Zajíček. Trenéři Ruda a Landrgott.

Radek Volka