Tachov – Neoblíbenou zimní přípravu právě prochází také starší žáci FK Tachov. Přípravu na jarní boje v divizi zahájili už na sklonku minulého roku. Zimní přípravu odstartovali mladí fotbalisté Tachova na turnaji v Příbrami, který se konal 27. prosince. Družstvo tam vybojovalo pěkné třetí místo, když jim druhá příčka „utekla“ jen o skóre.

Výsledky: FK - Spartak Příbram A 1:1 (Honzík); – Pražský výběr 1:6 (Fencl); – Mníšek 4:1 (Fencl 2, Honzík, Žipaj); – Spartak Příbram B 4:0 (Žipaj 2, Klesa, Marek). Pořadí: 1. Pražský výběr, 2. Sp. Příbram A, 3. FK Tachov, 4. Sp. Příbram B, 5. Mníšek.

„Od 12. ledna trénujeme dvakrát týdně a od 31. ledna jsme k tomu přidali jeden zápas,“ nastínil program přípravy vedoucí družstva FK Tachov Radek Volka. K první herní přípravě zajížděli žáci na hřiště V. Plzeň a prohráli tam 4:1 (3:1, Honzík). „Do Plzně jsme jeli s úzkým kádrem, prakticky nebyl nikdo z divizionářů na lávce. Kluci si v průběhu utkání zahráli na více postech. Druhý poločas už byl podle našich představ,“ hodnotil zápas trenér mladých Tachovanů Jan Sňozík.

První únorovou neděli hostilo družstvo FK fotbalisty J. Domažlice. Lídr krajského přeboru byl Tachovu více než vyrovnaným soupeřem a domácí nakonec prohráli 2:3. Hosté skórovali jednou z pokutového kopu a jejich góly vstřelili Dvořák, Linkeš a Štěpán. Za Tachov se dvakrát trefil Honzík. „Zápas určitě splnil očekávání. Kluci už hráli na postech, kde by měli nastupovat v jarní části divize. Zmrzlý a kluzký terén znemožňoval kombinaci a také na něm ztroskotaly rychlé brejky Honzíka. Nešlo tolik o výsledek a nastřílené branky, ale o strategii hry a taktiku. V tomto směru můžeme být spokojeni,“ řekl k utkání vedoucí týmu FK Radek Volka.

Realizační tým tvoří trenér Jan Sňozík, asistent trenéra Václav Lintner, František Janák a vedoucí Radek Volka. Družstvo se už připravuje bez Bezdičky a Žipaje. „David Bezdička je v Plzni a gólmana Marcela Žipaje si vyhlídly do přípravy Teplice,“ upřesnil odchody hráčů vedoucí družstva. „O případných posilách se v současné době vedou jednání a jasno bychom měli mít v nejbližších dnech,“ nechtěl více prozradit Volka.

Tachovské žáky už zítra čeká další přípravné utkání. Na „umělce“ v Karlových Varech změří síly s Buldoky. Ve čtvrtek od 16 hodin sehrají doma přípravné utkání se Spartou Praha, která bude v Tachově na soustředění