Rokycanští jsou jedním ze tří soupeře, s kterým v současné době vedoucí FK Tachov ztratil body. Na podzim se hrálo v Husových sadech 1:1 a domácí lépe zvládli penaltový rozstřel. V sobotu se hraje odveta, do Tachova přijedou desáté Rokycany.

Domácí už mají velmi blízko k postupu do České fotbalové ligy, ale na cestě je ještě několik překážek. Jednou z těch těžších je zápas s Rokycany, což potvrdil i trenér lídra Zdeněk Michálek. „Rokycany mají velmi propracovanou obranu. Moc gólů nedostávají, jsou velmi nepříjemným soupeřem," ví o přednosti kouč, který bude postrádat v derby některé hráče.

„Poslední zápas „sedí" na Aritmě vyloučený Šácha. Stružka s námi ve středu absolvoval trénink. Problémy s kolenem má Kovařík a celý týden ležel s horečkou Sadílek," vyjmenoval problémy v hráčském kádru tachovský lodivod. „Uvidíme jak to bude po pátečním tréninku. Možná, že necháme některá rozhodnutí o případném startu až před samotným utkáním," pravil Michálek, jenž věří i přes problémy v úspěch.

„Jak už jsem řekl, Rokycany jsou nepříjemným soupeřem a bude to o dobývání jejich obrany. Chceme utkání zvládnout co nejlépe," dodal Michálek.
Utkání se hraje v sobotu od 17.000 hodin a řídí ho Kříž.