O záchranu bojující FK Tachov se v České fotbalové lize utkal s vedoucí Chrudimí. V domácí jarní premiéře po bezbrankovém prvním poločasu potrestal lídr individuální chyby Tachovanů a zvítězil 3:0.

„Chrudim tady u nás prokázala své kvality. Tak jak mají propracované rychlé protiútoky, to má málokterý tým. My jsme bohužel udělali nějaké chyby, které soupeř potrestal. Škoda, že jsme nedali v prvním poločasu branku. Měli jsme tam dvě šance. Proti takové kvalitě se výsledek jen těžko otáčí. Hrál se dobrý fotbal, k jeho kvalitě jsme přispěli, ale zkušenější hosté zaslouženě vyhráli," viděl zápas sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži, jenž podle svých slov čekal větší návštěvu. Utkání přihlíželo 369 diváků. „Na to, že jsme po tak dlouhé době hráli doma mistrovský zápas a ještě proti prvnímu celku jsem čekal větší návštěvu. K vidění byl dobrý fotbal, škoda. Určitě jsem si myslel, že přijde více než čtyři stovky příznivců."

„V prvním poločasu jsme měli dvě možná tři šance a byla škoda, že se nám nepodařilo skórovat. Pak by to měla Chrudim těžší, ale musím říct, že je kvalitou někde jinde. Dokázala potrestat každou naší chybu. Jednu z nich jsem udělal i já. V rozhodující chvíli jsem uklouzl a hráči soupeře jsem to namazal. Štvalo mě to, ale musíme se koukat dopředu. S takovým soupeřem jsme mohli jen překvapit, nevyšlo to. Důležité zápasy nás teprve čekají a ty musíme zvládnout," řekl k utkání stopér Martin Knakal.

„To, že rozhodly naše individuální chyby viděli všichni. Trochu mě mrzí, že někteří hráči nastoupili s přílišným respektem. Proti takové kvalitě, pokud chcete uspět, musíte proměnit byť jednu šanci a nechybovat," poznamenal trenér Vaigl a dodal: „My si zápas rozebereme a budeme se připravovat na další. Skóre je takové jaké je, ale nebyl to z naší strany žádný propadák. Přes obdržené branky kluci neodehráli vzadu špatný zápas, velkou roli tam hráli individuální chyby. Dan Houdek nás podržel a dopředu byla znát ohromná zkušenost Davida Vaněčka, který zaměstnával obranu soupeře."

A jak viděl zápas domácí kapitán. „Chrudim je první a u nás to jen potvrdila. Měl jsem radost, že jsme s favoritem udrželi poločas bez inkasované branky a doufal že by to mohlo vyjít. Bohužel, dostali jsme podle mého hodně laciné góly hodně laciné góly. My se musíme soustředit na zápasy s Benátkami, Benešovem a dalším týmy ze spodku tabulky a bodovat s nimi," pravil k utkání Jan Matas.