Po výhře 2:1 nad kvalitním týmem Slavoje Český Krumlov a prohře Táborska B se Zličínem mají už divizní fotbalisté FK Tachov v čele soutěže pětibodový náskok. Zápas s jihočechy moc fotbalové krásy nepobral, ale FK vyválčil tři důležité body. Všichni se shodli na tom, že je super hrát na přírodní trávě, ale přechod na ní není lehký. O tom mluvili všichni dotázaní Tachované v čele s trenérem Zdeňkem Michálkem.

„Bylo patrné, že jsme hráli poprvé na přírodní trávě. Nepodali jsme dobrý výkon. Krumlovští na tom byli v tomto ohledu lépe. Oba zápasy hráli na přírodní trávě. Měli jsme utkání dobře rozehrané, ale po zbytečné ztrátě a inkasované brance se už zápas zvrhl do plno osobních soubojů," řekl k utkání Michálek.

Slova chvály na soupeře měl Martin Knakal a výhry si proto hodně váží.
„Český Krumlov hrál velmi dobře, bránil v bloku a byl i dopředu nebezpečný. Těžko jsme se tam dostávali a v takovém případě jsou důležité standardní situace. Hodně si tím pomáháme a také tentokrát padly obě branky po nich," byl spokojený nejzkušenější hráč Tachova Martin Knakal, který potvrdil, že přechod na přírodní trávu uvítal, ale také ovlivnil jejich hru. „Je to úplně něco jiného, hlavně jde o pohyb a o kontrolu míče. Pro tělo je to pohoda, ale musíme na ní ještě potrénovat a věřím, že to bude stále lepší," vysvětlil změnu Knakal a jen zdůraznil, jak byla výhra proti tak kvalitnímu mužstvu důležitá. Zvláště, když rezerva Táborska prohrála. „Máme pětibodový náskok. Já tvrdil, že Táborsko nemá bez posil z A týmu tak kvalitní kádr a rozhodnuto bude dříve než dojde na náš vzájemný zápas," dodal Knakal.

V 62. minutě zahrávali domácí trestný kop. Po secvičené akci centroval do šestnáctky Hudec, míč poslal před branku Dvořák a do sítě hlavičkoval Matas. Zimní posila FK Tachov tak vstřelila svou první mistrovskou branku v dresu Tachova.

„Byla to velká zásluha kluků, já už jsem se tam jen „přichomejt" a dával do prázdné branky," komentoval skromně svůj podíl na brance vytáhlý obránce, kterého tak čeká příspěvek do kasy. „Kluci mě tam určitě něco napíšou, ještě nevím kolik to bude, ale rád přispěji," pravil s úsměvem obránce, který ve dvojici s Knakalem vyztužili střed obrany lídra divize.

„Český Krumlov byl silný soupeř, já hrál na jeho útočníka Svobodu, který byl nebezpečný. Bylo to s ním hodně o soubojích, ale zvládl jsem to a jsem za to rád. Výhra je pro nás hodně důležitá a že jsem dal právě já rozdílovou branku je pro mne jen taková nadstavba. Hlavní je, že máme tři body," poznamenal Matas.