Šestý ročník Memoriálu Jana Vobořila vyhrálo mužstvo S. Lom. Fotbalového klání na Městském stadionu v Tachově se zúčastnili borci PACO Tachov, Dynamo Studánka, Sokol Lom a z Domažlicka tradiční hosté TJ Všeruby. Na konci klání se radovali z obhajoby loňského vítězství hráči Sokola Lom, kterým vystřílel pohár Martin Stec.

Hrálo se systémem každý s každým 2 x 25 minut. Do rámce dobře organizovaného turnaje zapadla i čtveřice rozhodčích Ďugel, Štrincl, Kožár a Hanilec. Mezi diváky se na chvíli objevil i známý hokejista a nynější trenér extraligové Plzně Jiří Kučera, který vedl právě v těchto dnech kemp na zimním stadionu. Po dvou úvodních zápasech se uskutečnilo oficiální zahájení memoriálu, kde všichni vzpomenuli na dobrého kamaráda a sportovce Jana Vobořila. Všichni uctili jeho památku minutou ticha.

Hlavním organizátorem byl Jan Vydra. Celým turnajem provázel v kombinaci s hudbou Josef Kožnar. Čestný výkop při utkání PACO Tachov –D. Studánka provedl malý Patrik Vobořil. Tradiční soutěže o krále pokutových kopů se zúčastnili hráči i diváci. Vítěznou lahvičku medoviny si nakonec odnesl sekretář FK Tachov Rostislav Vachálek.

Na závěr byli vyhlášeni: - jako nejlepší finta - Jiří Burián ze Sokolu Lom. Nejhezčí branka - Václav Polák (TJ Všeruby). Největší palič - Michal Rolínek (PACO Tacov) a nejkrásnější chlap byl určen ženskou komisí studánecký Bohumil Novohradský. PACO Tachov - Sokol Lom 1:3 (0:3). Sokolící rozhodli brankami Martina Stece, který skóroval dvakrát a M. Picha, hned v první půli. Za „domácí“ snížil patičkou Rolínek. Tentýž hráč trefil ještě břevno. Hosté z nedalekého Lomu pořádající oddíl přehráli po všech stránkách a zaslouženě získali první tři body.

TJ Všeruby - D. Studánka 2:4 (0:4). Domácí nezachytili úvod zápasu a Dynamo trestalo brankami Žemličky (2x) , Černého a Novohradského. Po obrátce kosmeticky upravil na přijatelnou porážku během minuty Václav Polák dvěma přesnými trefami. Studánečtí zahodili ještě několik slibných šancí. PACO Tachov - D. Studánka 3:3 (1:1). V zápase šlo do vedeníPACO brankou Ševčenka. O vyrovnání se postaral po faulu na Jiřího Heinzla z penalty Janovec 1:1. Tachovští vedli zásluhou Ďugela 2:1, ale dlouho se neradovali.

Gangur vyrovnal na 2:2. Chvíli nato trefil tentýž hráč tyč. Za pár minut Lončík přivedl do vedení 2:3 Dynamo. Konečnou podobu dal utkání ranou z tresného kopu za pomocí teče „baskeťák“ Michal Rolínek. S. Lom - TJ Všeruby 2:1 (2:1). Vyrovnané utkání. Do vedení šel Lom zásluhou Bánoma, za hosty vyrovnával na 1:1 Ticháček. O vítězství rozhodl lobem v závěru opět Bánom. PACO Tachov - TJ Všeruby 3:2 (1:0). K úvodní brance Igora Ševčenka přidali další Kozák a Petr Zoka a zdálo se být rozhodnuto. Všerubští nehodili flintu do žita a snížili Polákem a Lorincem na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim už ale nepodařilo.

Naopak, mohli v závěru ještě inkasovat. V prvním poločase několikrát čaroval v brance PACO Tachov mladičký golman Pták. Vítězové těžili z brejků. S. Lom - D. Studánka 3:1 (0:1). Poslední zápas memoriálu. Zároveň „finále“. Úvod ´ozdobila´ dešťová přeháňka, která se přihnala od Vysoké. Do vedení šlo Dynamo „angličanem“ z kopačky Černého. Po změně přidali studánečtí druhou branku, ale nebyla uznána. Předcházelo jí postavení mimo hru, které pomezní včas a pohotově odmával. O konečnou podobu utkání i celého turnaje se postaral Martin Stec. Třemi trefami otočil vývoj zápasu a mohl se se spoluhráči radovat z vítězství. Zároveň přispěl k obhajobě loňského vítězství.

 

Pořadí:

1. Sokol Lom (skóre 8:3) 9 bodů
2. Dynamo Studánka (8:8) 4
3. PACO Tachov (7:8) 4
4. TJ Všeruby (5:9) 0

Sestava Sokola Lom: Burián - Hanuš, Samek, L. Selzner, M. Selzner, Horák, Janda, M. Pich, Coufal, Němec, Stec, Bánom, Mužík, Kret, Čengery a A. Ardeleanu