Po sobotní výhře s Vejprnicemi (4:2) se a už ve středu utkal divizní FK Tachov s FK Baník Sokolov. Utkání se hrálo v Plzni, v Luční ulici a Tachované drželi krok s druholigovým soupeřem herně i výsledkově. Zápas nakonec skončil těsnou výhrou Baníku 1:0.

V prvním poločase se příliš zajímavých akcí na jedné či druhé straně neudálo. Tachované, kterým chyběli P. a M. Šácha, M., Dvořák, Žemlička, bojovali a i když měl soupeř častěji míč na svých kopačkách, do „loženky" ho nepustili. Zatímco Baník poslal do každé půle jinou jedenáctku, Tachovu s úzkým kádrem chyběly v závěru síly. Rozhodnutí přišlo v 65. minutě Koubkem. Kdyby Hudec v první půli proměnil únik, kdy ho vychytal gólman a Kovařík dvakrát nepodklouzl v nadějné pozici, mohl být výsledek pro Tachov ještě přijatelnější.

„Já jsem byl s průběhem spokojený. Hlavně v první půli kluci odvedli kvalitní výkon a byli Sokolovu více než důstojným soupeřem. Dokázali jsme si vypracovat střelecké příležitosti, ale ty nedokázali využít. Do druhé půle poslal soupeř takřka celou novou jedenáctku a hlavně v závěru už byla jeho převaha znatelnější. Utkání mělo dobrou úroveň, jsem rád, že ho hráči takhle zvládli. Jak už jsem řekl, hlavně v prvním poločasu to bylo hodně dobrý," byl spokojený trenér FK Tachov Zdeněk Michálek. „Někteří hráči se potýkají s drobnými zraněními, ale to k fotbalu patří. Proto neodehráli celý zápas jako třeba Stružka, Kovařík a Sadílek," dodal Michálek.

„Po třech dnech utkání jsme sehráli utkání, které jsme absolvovali s vhodným soupeřem. Bylo to běhavé, ale s nepřesnostmi na obou stranách. Do každého poločasu jsme nasadili dvě jedenáctky, aby všichni hráči měli stejný prostor. Jsme rádi, že se nikdo nezranil a pokračujeme soustředěním ve Zruči," řek trenér Sokolova Daniel Šmejkal.

FK B. Sokolov – FK Tachov 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 65. Koubek. Diváci: 15.

Tachov: Houdek – Habart (64. Marek), Tušl, Knakal, Viterna – Stružka (38. Šmíd), Matas, Folejtar, Sadílek (64. Lintner), Hudec – Kovařík (46. Ruda).