Takový vstup do divizního jara nečekal v řadách tachovských příznivců ani ten největší pesimista. Fotbalisté FK Tachov ani ve čtvrtém utkání nezažili pocit radosti ze vstřelené branky a na domácím trávníku dokonce prohráli s posledním týmem průběžného pořadí Malše Roudné 0:1.

Tachované od úvodních minut „dokazovali“, že jsou psychicky hodně dole. Poslední celek přijel na městský stadion s jednoznačnou taktikou. Nikam nechvátat, podržet míč co nejdéle na svých kopačkách a pokusit se z protiútoku skórovat. U domácích se dalo mluvit o snaze ukončit čekání na první branku, ale sama snaha nestačila. Tachované soupeře ničím nepřekvapili, když chyběla herní kvalita. Hosté tak využili mizérii Tachovanů a zaslouženě si odvezli z Tachova tři body. V šesté minutě zasahoval proti střele Šolce z trestného kopu Makó, na druhé straně se „utopil“ v kličkách Bezdička. Momentální rozpoložení domácích demonstrovali nedorozuměním v obranné činnosti Viterna a Makó. V 18. minutě střílel nad branku Bauer a o minutu později vyzněl průnik Machače do ztracena. Poslední čtvrhodinka prvního poločasu začala příležitostí Zvěřiny, který střílel vedle. Skóre mohl ve 35. minutě otevřít Záveský, ale také on mezi tyče nazamířil. Největší příležitost prvního poločasu měli hosté. Ve 39. minutě se sám před gólmanem objevil Zvěřina, ale Makó svůj tým podržel. Na opačné straně se dostal do šestnáctky hostů Machač a v souboji s obráncem byl podražen. Píšťalka arbitra zůstala němá.

V úvodní minutě druhého poločasu chyboval Makó, ovšem Zvěřina jeho zaváhání nepotrestal. V dalších minutách zatlačili domácí soupeře na jeho polovinu, ale desetiminutový nápor gólovku nepřinesl. Po slibných průnicích chyběla vždy finální přihrávka. Tachované se zlobili na rozhodčího po stáhnutí Bezdičky v pokutovém území, ale i tentokrát se Hlaváč pokutový kop nařídit „neodvážil“. V 58. minutě „pálil“ vedle Záveský. Domácí Hudec byl přesnější, ale jeho střelu gólman nadvakrát kryl. Byl to však, mimo centrovaných míčů, v 62. minutě první střelecký pokus, kdy musel Kerl v brance Malše zasahovat. O čtyři minuty později „propadla“ domácí obrana a nebezpečný Zvěřina se konečně dočkal. Sám před gólmanem podél něho skóroval – 0:1. Tachované už tak měli hlavy hodně nízko a jejich snaze o vyrovnání chybělo všechno. Nasazení, přesnost, klid a i štěstí. Tomu ale šli domácí naproti hodně málo. V 80. minutě vyslal dělovku Hudec, při jeho „gólové“ střele se vyznamenal brankář Kerl. Alespoň vyrovnáním neskončil ani průnik Kabourka, který hledal před brankou Brauna. Nakonec zakončoval krkolomně Janoušek nad branku. Na domácí tak padla ještě větší deka a jejich nepříjemná série nemá konce ani po tři sta šedesáti minutách. Hosté byli v utkání nebezpečnějí a z tohoto pohledu je jejich výhra zasloužená.