Fotbalisté B. Stříbro se v jedenáctém kole krajského přeboru výhry na domácím trávníku nedočkali. Poté, co v minulém domácím zápase nestačili na Příkosice a před týdnem jen remizovali s Horní Břízou, nezvládli ani tentokrát utkání s celkem ze spodních pater tabulky. S oslabeným Chanos Chanovice prohráli 2:3. Mizérie Baníku tak má pokračování.

Chladné podzimní počasí zřejmě zmrazilo i chuť a touhu stříbrských fotbalistů po vítězství. Hosté se ujali vedení už v deváté minutě. Nejprve Černohorský obral o míč dva stříbrské hráče, prošel do pokutového území, kde si poradil i s Florusem, a přesným centrem vybídl ke skórování Dytrta, který se hlavou nemýlil – 0:1. Hosté i nadále lépe kombinovali, centrované míče Baníku s přehledem sbírali obránci hostů. V 21. minutě přišlo pro domácí další varování. Rous si však míč nezpracoval a nemohl tedy osamocen zakončit. Ve 29. minutě přišel první světlý okamžik Baníku, který mohl být klíčový. Zámeček skvěle vyslal Pubrleho, kterého nedovoleně zastavil už překonaný ležící gólman Beke. Viděl červenou kartu a Baník měl výhodu pokutového kopu. Šaman nekompromisně vyrovnal – 1:1. Paradoxně to však byli hosté, kteří i v deseti hrozili. Ve 40. minutě utekl obráncům Černohorský a Cipra jeho střelu reflexivně vyrazil. O minutu později se však hosté znovu ujali vedení. Kostka nacentroval míč před branku a Zelenka hlavou, ze stejného místa jako u prvního gólu, nedal Ciprovi šanci – 1:2.

Úvod druhé poločasu patřil domácím, ale pokusy Šamana, Zaorala, Dyka či Jareše skončily buď mimo branku, nebo v náruči gólmana. V 58. minutě se sám před Ciprem ocitl Černohorský, ale z malého vápna přestřelil brankovou konstrukci. V 66. minutě zachránila Baník tyč po střele Srba. Ani tato varování domácím nestačila. Když o minutu nato zbytečně fauloval v pokutovém území Zaoral a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Kostka na 1:3, zdálo se, že na stadionu už nezůstane žádný domácí fanoušek. Hráči Baníku se však přece jen zmohli na nápor, ale pozorná a neprostupná obrana Chanovic neměla sebemenší problémy. V 86. minutě zdramatizoval ještě závěr utkání stříbrský Hudec, po jehož dlouhém přímém kopu skončil míč v síti – 2:3. Zaoral mohl alespoň částečně odčinit svůj penaltový faul, ale v závěru utkání trefil jen břevno. Baníkovci tak ze třech zápasů se soupeři z chvostu tabulky získali pouhý jeden bod.

„Bez bojovnosti a nasazení se nedá vyhrát žádné utkání. Nám to chybělo a hostům jsme body darovali. Pokud měli Chanovičtí ještě v brance gólmana, tak kluci stříleli a do šestnáctky chodily centrované míče. Po jeho vyloučení jej musel zaskočit hráč, ovšem my už pak pořádně neohrozili branku. Snad jsme čekali, že mu to tam spadne samo. Jsem hodně zklamán a současnou situaci musíme s vedením klubu řešit,“ řekl trenér Baníku Milan Tůma.

Stříbro: Cipra - Zaoral, Jareš, Petraška (82. Valena), Šaman, Pubrle, Ábel (77. Vraštil), Florus (65. Ichnatolya), Dyk (57. Slába), Hudec, Zámeček.