Mladší žáci chytli v závěru fazonu

KARLOVY VARY - Mladší žáci porazili karlovarské Buldoky 5:3

24.6.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Mladší žáci FK Tachov porazili domácí Karlovy Vary 2:5. Od samého začátku utkání se na umělé trávě hrál oboustranně útočný fotbal. V první desetimunutovce měla obě družstva po jedné šanci. Nejdříve pohrozili domácí nepřesnou střelou a na druhé straně trefil tyč Lanfranchi a odražený míč poslal do sítě – 0:1. Ve 13. minutě pak Fencl krátkým obloučkem za obranu Buldoků přihrával na Bezdičku a ten s přehledem přehodil gólmana – 0:2. Mezi 15. a 21. minutou si domácí vytvořili hned několik šancí ve snaze obrátit vývoj utkání. První jejich pokus zastavil ofsajd. Při další akci zakončovali nepřesně a dočkali se ve 21. minutě, kdy po nedovoleném zákroku hostů v šestnáctce proměnili pokutový kop – 1:2. O čtyři minuty později opět zaútočili domácí a Tachované si srazili míč do vlastní branky – 2:2. Do druhého poločasu obě družstva nastupovala s vidinou obrátit výsledek ve svůj prospěch. Prudká střela Danka jen sestřelila jednoho z obránců. Obešlo se to pouze s vyraženým dechem. Ve 41. min. utekl domácí obraně Honzík, ovšem akce skončila rohovým kopem. Ve 44. min. rozehrávali Buldoci z úctyhodné vzdálenosti od tachovské branky, ale překvapivou dalekonosnou střelu musel Soustružník vytěsnit nad břevno. V 45. minutě poslal Sovka do brejku Honzíka, ten utekl domácí obraně a kličkou obešel i gólmana Povinského – 2:3. Tachované se dlouho netradovali, domácí po chybě obrany vyrovnali na 3:3. V 51 min. znovu domácí pohrozili, hlavičkovali však nad branku. V 52 min. utekl obraně opět Honzík, obešel i brankáře a nezištně přihrál Bezdičkovi – 3:4. V 58. min. přišlo taktické střídání u FK, Dvořák nahradil Danka. Po rozehrávce se k balonu dostal dobře hrající Honzík, zatáhl zprava a nacentroval na hranici vápna. Tam si naběhl Bezdička, nádherně z voleje trefil balon a nekompromisně zavěsil – 3:5. Nádhernou brankou tak vstřelil svůj hattrick tohoto utkání. O minutu později znova zaútočil Honzík, odražený míč pak z pětadvaceti metrů trefil Vejvoda. Domácí brankář musel vyrazit na rohový kop, z rozehrávky pak FK už nic nevytěžili. Sudí pohledné utkání zakončil za stavu 3:5 a tři body si odváželi z Varů o něco lepší Tachované.

Buldoci K. Vary- FK Tachov 3:5. Poločas: 2:2. Rozhodčí: Kučka – Vaněček, Nehasil. Diváci: 40.

TACHOV: Soustružník - Danko, Klesa, Vejvoda, Lanfranchi, Vácha,Vávra, Sovka, Fencl, Bezdička, Honzík. Střídali Dvořák a Tattan. Trenéři Janák, Hudec a Volka.

24.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

ODHALENÍ RESTAUROVANÉHO Böttgerova památníku v Pavlově Studenci.
37

Obnovený Böttgerův památník chce lidi spojovat

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Přijďte si popovídat o Českém lese

Tachov - /POZVÁNKA/ Již od roku 2011 se stalo zvykem, že v podzimních dnech se sejdou všichni, kdo mají rádi náš Český les.

Z fary se stanou byty

Kostelec – S poměrně netradičním řešením velkého zájmu o byty přišli v Kostelci.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Tachovsko – Mládě vzácného orla mořského vylíhlé loni u Boru pozoroval před několika dny ornitolog u Tisové.