Sobotní prohra s Benešovem 2:3 na domácím trávníku zkomplikovala FK Tachov cestu za záchranou v České fotbalové lize. Přitom domácí vedli už 2:0, ale slibný náskok ještě do poločasu prohospodařili. Snaha Tachovanů po přestávce vzít si vedení zpět přišla vniveč a čtvrt hodiny před koncem inkasovali třetí branku.

Jen z tribuny sledoval zápas Martin Knakal, opora zadních řad domácího Tachova. Na trávník jej nepustilo zranění lýtka a chybět bude i ve středečním utkání proti Písku. „Bohužel mám tam krevní sraženinu. Rád bych se dal do pořádku na Králův Dvůr, ale uvidíme," pravil ke svému zranění střední obránce.

„Všichni jsme věděli jak důležité utkání to pro nás je, hrálo se o šest bodů. Je to hrozná škoda, tak dobře rozehrané utkání jsme neměli ztratit. Největší chyba byla, že jsme si nechali hned po druhém našem gólu po dvaceti vteřinách dát branku. Bohužel, ta nás tak srazila, že od té chvíle byl Benešov lepší," viděl z tribuny, podle něho, klíčový okamžik zápasu, zraněný Knakal.

„Chybí nám zkušenosti, plno hráčů hrálo divizi, ale Česká fotbalová liga je zase o něčem jiném. Jsme moc hodní, nedokážeme přitvrdit a v některých fázích si pomoct třeba tím faulem," poznamenal střední obránce, jenž byl po prohře s Benešovem hodně zklamaný. „Naše situace je teď o hodně složitější. Myslel jsem si, že z těchto tří zápasů uděláme devět bodů. Písek je ještě o něco kvalitnější soupeř než Benešov a kluky čeká hodně náročné utkání."

Zklamaný z výsledku, ale i z výkonu byl sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži. „Vůbec nevím, co se hráčům odehrávalo v hlavě. Vedeme 2:0, to už ani nepamatuji, kdy jsme měli takto dobře rozehrané utkání a pak se „poděláme". Branka na 2:1 nás úplně položila, snad jsme se báli, že bychom mohli vyhrát. Vše vyvrcholilo v závěru poločasu. Místo abychom vedli po šanci Vaněčka 3:1, tak jdeme do kabin za stavu 2:2. Druhý poločas už byl z naší strany trápení. Soupeř nebyl fotbalovější, ale předčil nás v bojovnosti a nasazení. My byli opět strašně „naivní". Nebudeme si nic nalhávat, hodně jsme si to zkomplikovali. A to Písek bude ve středu daleko kvalitnější tým než byl Benešov," řekl k utkání ředitel.

Prohru nemohl strávit gólman Dan Houdek, který svými zákroky, hlavně ve druhém poločasu, držel naději alespoň na nerozhodný výsledek a penalty.

„Takhle rozehrané utkání ztratit hodně mrzí. Je vidět jak jsme nezkušené mužstvo. Nikdo by v České fotbalové lize nedokázal dvacet vteřin po vstřelení branky inkasovat a pak ještě těsně před přestávkou. To zamrzí a sráží to dolů," řekl zklamaný Houdek.