K tradičním účastníkům mezinárodního turnaje fotbalových rozhodčích v sálové kopané O putovní pohár města Tachova patří výběr Gambrinus ligy, jenž skončil tentokrát třetí.

Oproti prvním startům mužstvo omladilo, stejně jako rozhodcovský sbor Gambrinus ligy. Ligoví rozhodčí přijeli do Tachova včele s mezinárodním a dnes nejúspěšnějším rozhodčím Pavlem Královcem. Z dřívější garnitury nechyběl dřívější rozhodčí FIFA Jaroslav Jára. Při vzniku tohoto výběru stál Tachovan Miroslav Svoboda, který je doposud vedoucím týmu. Právě jeho požádal Deník o zhodnocení klání.

Jak jste spokojený s vystoupením výběru Gambrinus ligy po sportovní a i společenské stránce?

Pochopitelně s umístěním „na bedně“ jsme byli nadmíru spokojeni i přesto, že jsme toužili konečně stanout na nejvyšší příčce. Útěchou pro naše mužstvo tak trochu je, že vítězství si odvezl náš jediný přemožitel – mužstvo Moravy. To bylo sestaveno převážně rovněž z ligových rozhodčích a my jsme ho v nadsázce považovali za naše „B“ mužstvo i když jsme věděli, že jsou hodně silní. Takže suma sumárum a bez dávky skromnosti – pokud bychom sestavili mužstvo Gambrinus ligy pouze z nejlepších fotbalistů mezi ligovými rozhodčími, asi bychom těžko hledali přemožitele. .. … Pokud se týče společenské stránky, pak i v té ligoví rozhodčí nezklamali. Své slovo dodržel také sponzor mužstva Gambrinus ligy Jaroslav Jára, který při závěrečném rautu „vysázel“ na stůl slíbených pět tisíc za třetí místo. Podstatné z mého pohledu jako vedoucího mužstva bylo, že obě části, jak sportovní, tak společenskou přežili ligoví rozhodčí bez újmy na zdraví i na duši. Za měsíc je čeká seminář v Brně a to už pro ně bude kafe z jiného šálku.

Na vyhodnocení turnaje zaznělo, že se uskuteční i dvanáctý ročník. Bude výběr Gambrinus ligy mezi účastníky?

Mužstvo výběru Gambrinus ligy nechybělo při žádném z předcházejících ročníků, takže věřím, že nebude chybět ani při tom příštím. Jsme si vědomi, jak náročná je organizace turnaje a že jeho duše Aurel Ardeleanu toho má hodně na starost. Proto bychom rádi pomohli s některými organizačními věcmi. Chceme využít našich kontaktů a možná by se mohl v příštím ročníku objevit ještě další zahraniční účastník. Uvidíme. Každopádně se už teď těšíme na další setkání.

Jak byste zhodnotil celkově průběh turnaje?

Tak trochu jsem odpověděl už v předcházejících větách. Nicméně se znovu potvrdilo, že turnaj má v republice své renomé, stejně jako míval dříve letní fotbalový turnaj v Mrákově. Svědčí o tom i to, že se také letos mezi diváky objevili bývalí rozhodčí, kteří se aktivně zúčastňovali turnaje v minulých ročnících a dnes už jsou v rozhodcovském důchodu. Všichni se do Tachova rádi vracejí a rádi se setkávají. Sportovní i společenská stránka turnaje byly opět na jedničku s hvězdičkou. A ještě jedna věc na závěr – nikdy v historii turnaje se do Tachova nesjelo tolik ligových a mezinárodních rozhodčích jako při tomto posledním ročníku.