O víkendu se hraje další kolo krajských soutěží a Tachovsko v něm reprezentuje šest mužstev

V nejvyšší soutěži, Fincentrum krajského přeboru, má náš okres jediné mužstvo. Je jím B. Stříbro a v týdnu tam bylo hodně „rušno“. Po vzájemné dohodě odstoupil z pozice prvního trenéra Jaroslav Lorenc a nahradil jej Jaroslav Patočka, legenda stříbrského fotbalu. Nový kouč Baníku zná na stadionu každý kout a drn. To doslova, protože mimo trénování „spravuje“ areál Baníku. Zná také většinu současných hráčů jako nikdo.

„Kluky znám, trénoval jsem je už od žáčků,“ potvrdil znalost prostředí Patočka, který slibuje už v nedělním utkání s Bolevcem změny v sestavě. „Mám trochu jinou představu o složení sestavy. Už v tomto týdnu jsme pracovali hodně na lepší spolupráci na hřišti. Fotbal je kolektivní hra a já vidím rezervy právě tam,“ nastínil nejbližší úkol nový trenér Baníku.

„Určitě nemůžeme čekat hned změny v herním pojetí, ale postupně se k tomu musíme dopracovat. V kádru je útočný potenciál a na něm také založíme taktiku,“ prozradil Patočka, jenž by byl rád, aby při jeho premiéře se Baníku podařilo doma hrát dobrý fotbal a zvítězit.

V 1. A třídě obě mužstva před týdnem doma vyhrála. V sobotu respektivě v neděli hrají na hřištích soupeřů. Sparta po výhře s M. Touškovem jede do Křimic, kde není bez šance bodovat, ba právě naopak. Přimdští mají skalp lídra z Nepomuku a v neděli nastoupí v Žihli a také oni při momentální formě nemusí odjíždět po utkání s prázdnou.

V 1. B třídě se na domácím trávníku představí jen bezdružická Jiskra, která hostí Chodov. Rozvadov i Chodský Újezd cestují za soupeřem a Koloveč B i Klenčí budou pro naše týmy těžkým voříškem.

Program:

KP: Stříbro – Bolevec, NE 16, rozhodčí Červený.

1. A třída: Křimice – Dl. Újezd, SO 16, Kopejtko; Žihle – Přimda, NE 16, Kafka.

1. B třída: Bezdružice – Chodov, SO 16, Harmady; Koloveč B – Rozvadov, NE 16, Sladký; Klenčí – Ch. Újezd, NE 16, Špindlerová.