Další šanci k posílení šancí na záchranu mužstvo FK Tachov promarnilo. V domácím utkání s FK Tábor prohrálo 1:3 a naděje na udržení v divizní soutěži slábne.

Pátý Tábor začal proti oslabeným domácím sebevědomě a byl aktivnější. Tachované se s přibývajícími minutami dostávali stále více do hry a také oni dokázali obranu Tábora „pozlobit“. V 11. minutě přišla ale první standardní situace hostů a centrovaný míč Fořta kryl Makó jen s velkou námahou odvrátil na roh. Po jeho zahrání zakončoval Kučera a Makó byl mužem na svém místě. V 18. minutě zahrával další standardku Fořt, ale Tachov ji přežil bez úhony. Při zakončení Rabiňáka se opět vyznamenal tachovský gólman a držel akcie Tachova v kurzu. Domácí podnikli několik slibných akcí, ale ty končily vesměs špatnou finální přihrávkou a když už došlo k zakončení, tak bylo nepřesné. Nebezpečnější hosté prověřili strážce tachovské branky při střele Fořta a Kučerova dorážka neměla gólové rozměry. Na druhé straně slibné akce Machače a Habarta skončily do ztracena. Ve 33. minutě po rohu hostů a hlavičce Kaláška „olízl“ míč tyč domácí branky. Vzápětí zakončil protiútok nepřesnou střelou Habart. Důraz domácích se vyplatil ve 36. minutě, kdy míč skončil u Drozdy a Tachov vedl 1:0. Domácí se snažili nejtěsnější náskok udržet do přestávky, ale ve 42. minutě přišla fatální chyba domácího gólmana, jenž do té doby své mužstvo několikrát podržel. Dlouhý nákop z trestného kopu Fořta skončil překvapivě za jeho zády, když míč trestuhodně podběhl – 1:1.

Prvních deset minut druhé půle patřilo hostům, ovšem vážněji branku Tachova neohrozili. Domácí se snažili podnikat rychlé protiútoky a po jednom z nich se musel „vytáhnout“ gólman Blažek, jenž vytěsnil střelu Machače. Pokus Pavla Kašeho skončil na boční sítí. V 58. minutě trestný kop Fořta minul těsně branku a o dvě minuty později měl velkou příležitost Šahajda, ale netrefil mezi tyče. Nepřesný byl i hlavičkový pokus Stoszeka. V 73. minutě už hosté svoji herní převahu zúžitkovali, když po rohovém kopu přišel nedůrazný odkop tachovské obrany a Kučera se nemýlil – 1:2. Domácím nelze upřít snahu, ovšem to už musel pro zranění odstoupit Braun a jeho absence byla ve středové řadě znát. Další střelu Rabiňaká kryl Makó a na opačné straně nedosáhl na centrovaný míč Tušl tak, aby ho hlavou stačil usměrnit mezi tyče. Konec nadějí na bodový zisk přišel pro Tachovany v 81. minutě. Odkupnutý míč z obrany se vzápětí vrátil, Makó nevyběhl a Nohava měl snadnou práci – 1:3. O dvě minuty později poslal dalekonosnou střelu na branku Blažka domácí Hudec, míč však skončil vedle. Při dalším pokusu stejného hráče už musel táborský gólman zasahovat a dorážku střídajícího Földešiho odvrátila obrana na roh. V 87. minutě vyskočil nejvýše Tušl a obránce Tábora vykopával míč z brankové čáry. Když se neujala ani střela Drozdy, skončil zápas další prohrou Tachova a jeho šance na záchranu se tenčí.

Tachov: Makó - Braun, Petr Kaše, Pavel Kaše, Šácha, Habart, Drozda, Hudec, Kabourek, Tušl, Machač. Střídal Foldeši.