V dalším kole žákovské divize hostila tachovská družstva v západočeském derby rezervu V. Plzeň. Viktoriáni byli v obou utkáních úspěšnější a domácí tak vyšli bodově naprázdno.

V utkání starších žáků hlavně v prvním poločasu byla Viktorie jasně lepším týmem a už v 16. minutě vedla 0:2. Když ve 26. minutě si domácí dali vlastní branku, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Hned v úvodu druhého poločasu vsítili Plzeňané Kratochvílem čtvrtou branku. Domácí skórovali za stavu 0:5, kdy Čada našel ideálně Honzíka – 1:5. Sám Čada měl dobrou příležitost, ale konto soupeře už nezatížil.

„Soupeř byl hlavně v prvním poločasu jednoznačně lepší. Po přestávce jsme se už zlepšili, ovšem víc než na zkorigování kluci dnes neměli. S jejich výkonem nemohu být spokojený. Výjimkou byl jen gólman Roman Soustružník, který nás zachránil ještě od většího debaklu,“ hodnotil zápas trenér starších žáků FK Tachov Jan Sňozík.

FK Tachov – V. Plzeň 1:5 Poločas: 0:3. Branky: 46. Honzík – 15. Medvěděv, 16. a 46. Ruml, 26 vlastní (Fišr), 36. Kratochvíl. Rozhodčí: Kubec. Diváci: 45.

Tachov: Soustružník – Danko, Vávra, Dvořák, Janda, Čada, Marek, Pták, Maule, Honzík, Lintner. Střídali Fišr, Výleta a Diviš.

Mladší žáci FK byli vyrovnanějším soupeřem a v dramatickém utkání podlehli Viktorce 2:3. Domácí se hned na začátku utkání zásluhou Tonky ujali vedení. Hosté ale ještě do konce poločasu výsledek otočili a po přestávce přidali další trefu. Tachované sice snížili Šilhánem na rozdíl jediné branky, ale to bylo z jejich strany vše.

„Po naší vedoucí brance se kluci zbytečně stáhli a přestali soupeře napadat. Proti favoritu jsme bojovali, ale na body to nestačilo. Po skončení zápasu se kluci setkali s Tomášem Skuhravým, který utkání sledoval. Pro všechny hráče to byl zážitek. S bývalým reprezentantem mají společné foto a odnesli si pěkné dojmy,“ poznamenal vedoucí Tachovanů Jaroslav Sláma.

Tachov: L. Lebeda – Prokš, Burda, L. Tonka, Šilhán, Marek, Sláma, Janda, T. Diviš, Kořínek, Blatnický. Připraveni byli Žemlička, Půža, Hutta, Marek Schweiner a Kovář.