Náročný týden završí fotbalisté Tachova na domácím hřišti s Pískem

Tachov – Tři zápasy v osmi dnech absolvují týmy v České fotbalové lize.

3.6.2017

Ilustrační fotoFoto: Deník / Kohout Jiří

Náročný týden končí o tomto víkendu, fotbalisté FK Tachov po zápasech v Králově Dvoře a Chrudimi přivítají tentokrát na domácím hřišti jihočeský Písek. Tachovu se v uplynulých dvou utkáních příliš nedařilo, dvakrát za sebou prohrál, na Berounsku 2:1 a v Chrudimi 3:0. Tachov odjížděl ve středu do Chrudimi s vizitkou ofenzivně laděného mužstva, a tak trenér domácích Pavel Jirousek nabádal své svěřence ke hře ze zabezpečené obrany. Chrudimští splnili pokyny trenéra na výbornou a už v úvodu první půle několikrát zahrozili, vedoucí branku se jim ale vstřelit nepodařilo.

Ve 22. minutě o sobě dali vědět i hosté, když Kyndl pronikl obranou Chrudimi jako nůž máslem a ve skórovnání mu zabránil až chrudimský gólman Mrázek. Byli to ale domácí, kdo šel do vedení o pár minut později. Ze standardní situace se prosadil po krásném zpracování Jindřich Kučera a Chrudim tak vedla – 1:0. MFK se snažilo před koncem první půle o navýšení vedení, protože hráči Tachova působili bezzubě, jenže druhou branku se domácím vstřelit nepodařilo a do kabin tak odcházeli Chrudimští s jednobrankovým, nutno podotknout zaslouženým, vedením.

Do druhé půle nastoupili hosté evidentně motivovanější a s jasným cílem, vyrovnat. Nedařila se jim ale především předfinální fáze, z čehož těžili domácí rychlými protiútoky. Jeden takový skončil brankou na 2:0, když prokázal svůj důraz v předbrankovém prostoru Tomáš Dostálek. Tachov zkoušel změnit obraz hry, prostřídal hned tři své hráče najednou, ale hře hostů chyběla přesnost. Domácí se nikam nehnali a pomyslný hřebíček do rakve Tachova zatloukli tři minuty před koncem po krásné přízemní střele Vojtěcha Řezníčka – 3:0. Další branka už nepadla, a fotbalisté MFK si tak připisují čtvrtou výhru v řadě, zatímco Tachovu se nepodařilo odčinit předchozí porážku s Královým Dvorem.

Přesto Tachov zůstává jedním z nejlepších týmů jarní části sezony a proti Písku bude na domácí půdě jednoznačným favoritem. Zápas začíná v 17 hodin.