Fotbalisté Baníku Stříbro zastavili pád, který „trval" z krajského přeboru. Nechybělo moc a Baník se propadl až do okresních soutěží. Sezona v 1. B třídě byla pro stříbrské hráče a vedení klubu hodně náročná. Mužstvo se pohybovalo prakticky po celou soutěž na sestupových či barážových příčkách a až zvládnuté zápasy v závěru 1. B třídy přinesly pro Baník definitivní záchranu. O náročné sezoně si Deník povídal s trenérem Baníku Radkem Šedivým.


Mužstvo jistě nehrálo podle vašich představ, nepovedených zápasů bylo dost, ale můžete vzpomenout jeden, který byl opravdu propadákem?
Jako absolutní propadák můžu vzít zápas doma s Chodovou Planou, kdy jsme po poločase vedli o dvě branky, hosté hráli ve druhém poločase v oslabení a přesto jsme inkasovali čtyři branky a vyhraný zápas jsme absolutní nedisciplinovaností ztratili. Bohužel, naše druhé poločasy byly ve většině zápasů špatné.

Naopak, které utkání sehrál Baník kvalitně?
Za kvalitní utkání můžu brát domácí zápas s Tachovem v podzimní části, kdy jsme se soupeřem remizovali, ale úroveň utkání, nasazení hráčů bylo na kvalitní úrovni. Myslím si, že to bylo jedno z nejlepších utkání, které bavilo i diváky, kdy o tomto fotbal je.

Byl v kádru někdo, kdo vás vyloženě zklamal a naopak, kdo byl tahounem týmu?
Samozřejmě, že v týmu byli hráči, od kterých jsem očekával větší nasazení, zápal a chuť do hry. Tyto však nebudu jmenovat, týkalo se to spíše jednotlivých zápasů. Tahouni týmu a to starší a zkušenější hráči byli určitě Petraška, Bůžek a Hřebík, kteří nastupovali pravidelně v celé sezoně. Na jaře potom svým nasazením a bojovností musím vyzvednout Mikulovského.

Celý rozhovor najdete ve středečním vydání Tachoévského deníku.