V sedmnáctém kole okresního přeboru druhé třídy se zrodily některé zajímavé výsledky a mnohé z nich napověděly o šancích a ambicích mužstev. Určitě se nečekala prohra Lomu doma s Černošínem, zaváhání Motoru proti Přimdě, a Erpužičtí se vrátili do podzimních kolejích a padli doma se Sulislaví. Do Plané na hřiště lídra přijel Kostelec jen s devíti hráči a odolával potupné „desítce". Do střeleckých statistik se zapsali hattrickem D. Bláha ze S. Černošína, J. Kůst z T. Přimda, G. Lanfranchi a J. Pešta z FK Planá. Posledně jmenovaný vstřelil tři góly během jedenácti minut.

V kole padlo celkem 34 branek, nejvíce pak v Plané (9), nejméně v Erpužicích (1). Do ochozů přišlo 412 příznivců fotbalu. Největší návštěvu zaznamenali pořadatelé v Plané (77) a nejméně diváků přišlo do Damnova (38).

Rozhodčí napomínali žlutou kartou 21 hráčů, nikdo nebyl v tomto kole vyloučen!

Černošín se postaral v Lomu o překvapení. Domácí se marně snažit smazat jednogólové vedení hostů a v samém závěru inkasovali ještě dvakrát (0:3).

Konstantinky potvrdily roli favorita. Dynamo nezopakovalo výkon z úvodu jara a dostalo „bůra" (5:0).

Přimdský Tatran potvrdil, že se lepší každým odehraným zápasem a zdá se, že našel i střelce. Prosadili se Kůst, který dal hattrick, a na lepší časy si rozpomněl J. Hečko. Motor zklamal a vysokou prohru zmírnil až v závěru (2:5).

Fakta a sestavy najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku. 

Proti rozjeté Plané se postavilo jen devět hráčů! Kostelce a podle toho také utkání dopadlo. Střelecky se zaskvěli Pešta a Lanfranchi (9:0).

Souboj tradičních soupeřů měl dramatický průběh. Strážští se ujali vedení a domácí Damnov se snažil celý zápas o vyrovnání. Šance na obou stranách zůstaly až do 88. minuty nevyužité, kdy hosté potvrdili svou výhru dalšími dvěma góly (0:3).

Zápas o šest bodů domácí Erpužice nezvládly. O vítězi rozhodla jediná branka utkání a tu dali těsně po přestávce Sulislavští zkušeným a nestárnoucím Hradem (0:1).

Staré Sedliště inkasovalo ve Kšicích už v osmé minutě a přesto, že ještě snížilo na 2:1, domácí do poločasu kontrovali, a po přestávce přidali další dvě branky (5:1).