Třinácté kolo fotbalové 1. A třídy nedopadlo pro T. Přimda dobře.

Na hřišti Chlumčan inkasoval oslabený Tatran pět branek. Bez pěti hráčů základní sestavy vzdorovali hosté jen do 11. minuty, kdy se prosadil Holý – 1:0. Tatran měl v obranné činnosti velké mezery a domácí ho za chyby trestali. Jednu z nich ve 23. minutě využil Havlíček – 2:0. O tři minuty později se mohli Přimdští dostat do zápasu, ale Malého povedenou střelu gólman vytáhl na rohový kop. Dalšího okénka v obraně hostů využil po půlhodině hry Dušek – 3:0. O dvě minuty později Jar. Hečko zastavil v šestnáctce nedovoleně domácího hráče a nařízený pokutový kop proměnil Milota – 4:0. V závěru poločasu se prosadil hlavou Krýsl, který už minuty před tím měl několik hlavičkových pokusů, které se ale do branky nevešly – 4:1.

Po změně stran se výkon Tatranu zlepšil a byl keramikům více než vyrovnaým soupeřem. Skóre se měnilo až v 78. minutě, kdy přimdský gólman „vyrobil“ faul a Šobr upravil na konečných 5:1.

„Když jsem viděl, v jaké sestavě odjíždíme, tak ve mne byly velké obavy. Z pracovních důvodů a zranění chybělo celkem pět hráčů. Na lavičce byl jen gólman Hlaváček, který musel po přestávce do hry. Zápas kluci začali velmi špatně a prakticky celý první poločas nehráli dobře hlavně dozadu. Soupeř nás nemilosrdně trestal. Po důrazné domluvě se mužstvo zlepšilo a druhý poločas byl z naší strany o hodně lepší. Brankově jsme se nedokázali prosadit a pokusit se o zdramatizování zápasu. Domácí byli celkově lepší a zaslouženě vyhráli,“ hodnotil zápas prezident Tatranu Ján Sopko.

K. Chlumčany – T. Přimda 5:1

Poločas: 4:1. Branky: Dušek, Havlíček, Holý, Milota, Šobr - Krýsl. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 1:1. Diváci: 30.

Tatran: Landrgott – Sopko, Ppava, J. Brouzda, Teplárek, Krýsl, P. Brouzda (46. Hlaváček), Růžička, Jar. Hečko, Malý, Coufal. Trenér Jan Sopko.