Vstup do jarní části divize se mužstvu FK Tachov vydařil. Na domácím hřišti porazili 1. FC Karlovy Vary 4:0. Hosté se představili v úvodu jako sebevědomý tým. Do utkání vstoupili aktivněji, měli častěji míč na svých kopačkách, ale zlom nastal ve 14. minutě, kdy neproměnili pokutový kop. V dalších minutách se stále více začal prosazovat Tachov. Do přestávky vstřelil tři branky a prakticky bylo rozhodnuto.

Úvodní minuty na umělé trávě patřily hostům, kteří se snažili držet míč na svých kopačkách a to se jim také dařilo. Dopředu byli aktivnější, ovšem vážněji branku Tachova neohrozili. V šesté minutě přišel rychlý protiútok domácího týmu, Kovařík vybídl ke střele Stružku, ale ten netrefil mezi tyče.

Jeden z klíčových okamžiků zápasu přišel ve 14. minutě. Tachovský gólman Houdek se špatně z orientoval, hlavičkoval míč přímo k protihráči. Byly z toho šance Nerada, první ještě zneškodnil, při dorážce si pomohl nedovoleným zákrokem a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Nerad a Houdek svou chybu bravurním zákrokem napravil. „Vary" neproměněná penalta srazila a Tachov začal stále více „kousat". V 17. minutě pálil vedle branky Kovařík. Hosté měli ještě ve 20. minutě výhodu trestného kopu, Staněk poslal míč jen do zdi a pak už se hrálo v režii Tachova. Ve 21. minutě přišel průnik Hudce ještě bez efektu. Tři minuty na to se uvolnil Habart, byl v šestnáctce faulován a nařízený pokutový kop proměnil Hudec – 1:0. Stejný hráč byl i při trestném kopu, který ale minul prostor mezi tyčemi. Domácí získávali stále větší jistotu a v závěru poločasu přišel jejich rozhodující úder. Ve 39. minutě pronikl do šestnáctky Hudec a nezištně našel nabíhajícího Sadílka, který míč „uklidil" do sítě – 2:0. Vzápětí vyslal Hudec „jedovku", která jen těsně minula branku. Hosté se osmělili ve 44. minutě, kdy Plechatý vyzkoušel pozornost Houdka. Domácí se ještě blýskli brankou do šatny. Po dlouhém autovém vhazování Knakala do šestnáctky soupeře prošel míč až ke Kovaříkovi a domácí příznivci jásali po třetí.

Jak první poločas skončil, druhý začal. Domácí na svého soupeře vlétli a ve 47. minutě zakončoval z voleje Dvořák, gólman Strnad vytáhl parádní zákrok. Minutu na to ale přišel rohový kop Hudce a Dvořák byl tentokrát úspěšnější – 4:0. Od této chvíle už se Vary jen bránily a domácí brankář byl bez práce. V 51. minutě našel Sadílek nezištně Kovaříka, tomu v rozhodující chvíli utekl míč od nohy.

Po hodině hry měli domácí výhodu nepřímého kopu v šestnáctce Varů, míč se dostal k Habartovi a ten vystřelil nad branku. K dalšímu zakončení vyzval střídající Folejtar kapitána Viternu, skóre se ale neměnilo. V 71. minutě přišla jediná vážnější akce hostů a centrovaný míč hlavičkoval Psohlavec do břevna. Vzápětí přišla na druhé straně akce po ose Dvořák, Sadílek, Folejtar, chybělo však gólové zakončení. V závěru utkání už postrádala hra plynulost a zbývající minuty do závěrečného hvizdu už žádnou brankovou příležitost nepřinesla.

„Do utkání jsme vstoupili špatně. Soupeř byl pohyblivější, důraznější a měli jsme štěstí, že neproměnil pokutový kop. Postupně jsme se ale srovnali a nakonec dali do poločasu tři branky," začal hodnocení trenér FK Tachov Zdeněk Michálek, který přičítal nepovedený začátek trochu nervozitě a hlavně, podle něho, chtěli jeho svěřenci hrát kombinační fotbal, ale soupeř jim toho moc nedovolil. Snažil se držet míč na svých kopačkách a hlavně byl rychlejší.

„Pomohli jsme si ke gólům ze standardních situací, podařilo se nám vstřelit tři branky a druhý poločas se prakticky dohrával. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli a máme tři body," řekl k průběhu jarní premiéry Michálek.

Fakta k utkání najdete v pondělním vydání Tachovského deníku na straně 15.