Fotbalisté Baníku Stříbro v Puma krajském přeboru poprvé klopýtli. Na hřišti SK ZČE Plzeň prohráli překvapivě vysoko 4:1.

Úvod zápasu přitom nasvědčoval, že půjde o taktickou bitvu, kde moc gólů diváci neuvidí. Hra se odehrávala mezi šestnáctkami obou mužstev, k zakončení se však ani jeden tým nedostal. První náznak šance měli domácí hráči až v 16. minutě, ale plzeňský Bedrna netrefil ve slibné pozici Kosovu branku. Stříbrským hráčům dělali problémy především rychlí útočníci Vohrna s Vlčkem. Ve 21. minutě musel zasahovat nadvakrát Kos po hlavičce Vlčka. Ve 26. minutě utekl obráncům Baníku Vohrna, naservíroval míč osamocenému Vlčkovi, jehož střelu však ještě stihl zablokovat skvělým zákrokem Demjan. Ani tyto dvě varování Baníkovcům nestačila a zákonitě přišel trest. Ve 33. minutě se míč dostal k volnému Vlčkovi, který střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Další šanci nabídli stříbrští fotbalisté svému soupeři hned následnou špatnou rozehrávkou, když se na Kosa řítil sám Vohrna. Obránci však stihli zaváhání spoluhráčů napravit a odvrátili alespoň na roh. Spolupráce Vohrny s Vlčkem mohla přinést další branku i ve 38. minutě, ale Vlček tentokrát zakončit. Poločas uzavřela hlavička domácího kapitána Ulče, se kterou si však Kos poradil.

Začátek druhého poločasu začal opět šanci Vlčka, ale Kos pohotovým zákrokem jeho střelu vyrazil. V 56. minutě si stříbrský Hřebík zavařil, když špatným odkopem od branky vyslal do zakončení Vohrnu. Svou chybu však ještě s pomocí Kosa stihl napravit. Stříbrský brankář poslal dlouhým výkopem míč až ke střídajícímu Petraškovi, který střelou k tyči vyrovnal – 1:1. Zápas rozhodli dva okamžiky mezi 65. a 67. minutou. Nejprve si vybral slabší chvilku stříbrský gólman, když mu za záda propadl dlouhý centr Lenka – 2:1 a o minutu později zastavili nedovoleně v pokutovém území stříbrští obránci pronikajícího Vohrnu. Následný pokutový kop proměnil kapitán domácího týmu Ulč a bylo rozhodnuto – 3:1. Úspěch domácího týmu potvrdil ještě Koc, když v 74. minutě poslal odražený míč do sítě Baníku – 4:1. Ani ve zbývajících minutách zápasu nedokázali stříbrští hráči najít recept na obětavě hrající a pozorně bránící domácí a upravit tak alespoň nelichotivé skóre zápasu. „Na domácích hráčích bylo vidět větší nasazení a chuť po vítězství. My jsme se nedokázali dostat do hry, domácí zareagovali rychle i na náš vyrovnávací gól a po proměněné penaltě už nebylo za stavu 3:1 o co hrát,“ řekl k utkání zklamaný trenér B. Stříbro Jaroslav Lorenc.