Nováček České fotbalové ligy, FK Tachov, skončil po podzimní části soutěže se ziskem 19 bodů na sestupovém sedmnáctém místě. Z této pozice jde 6. ledna do zimní přípravy s několika změnami, a jak ukazují kroky vedení klubu, se záchranou to myslí v Tachově vážně.

Nejpodstatnější změna je na postu trenéra. Po podzimní části byl odvolán Stanislav Purkart a na jeho místo přišel už v létě avizovaný Pavel Vaigl, který je známý jako trenér Doubravky. Jeho poslední „štací" bylo působení v J. Domažlice v roli asistenta trenéra Michálka. „S Pavlem jsme jednali už v létě, když byl ještě v Doubravce, s tím že v zimě bychom jej rádi viděli u nás. Mezitím se toho hodně událo, ale jsme nakonec rádi, že na naši nabídku kývl," řekl Deníku sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.

V kolonce odchodů se objevilo jméno Staněk a Hudec. „Staněk přišel v průběhu podzimu na hostování a před zimou se vrátil do Karlových Varů. Lukáš Hudec projevil zájem jít do Weidenu. V Německu pracuje a má tam i bydlení, takže jsme jej pustili na půlroční hostování. Do svých mateřských klubů se do přípravy vrátili Kravár do Sokolova a Hrdlička do Viktorky Plzeň. Uvidíme jak si povedou a zda se dostanou do kádrů. V opačném případě by hráli opět u nás," poznamenal k odchodům sportovní ředitel.
V kolonce příchodů jsou zatím dva zkušení hráči.

„Na půlročním hostování jsme se domluvili s Davidem Vaněčkem a Davidem Čadou. Oba jsou ze Sokolova, Čada působil na podzim v Domažlicích. Vaněček je z regionu a má zkušenosti z ligových soutěží. Věřím, že nám oba hodně pomohou. Do přípravy se zapojí ještě další hráči, kteří projevili zájem hrát za Tachov. O jejich případném angažmá se budeme bavit až podle toho jak se jim bude dařit v přípravě," pravil Móži.

Tachované se poprvé představí v sobotu a to v Plzni, kde v Luční hrají od 11.00 hodin s juniorkou V. Plzně.