Nováček okresního přeboru II. třídy ve fotbalu Sokol Damnov se připravuje na jarní část soutěže v domácích podmínkách. Po podzimu deváté místo a zisk 17 bodů zajišťuje Damnovským klidnou přípravu.

"Některá utkání jsme nezvládli podle mých představ, ale celkově můžeme být spokojení,“ vrací se stručně k podzimní části nováčka soutěže jeho prezident Karel Hadraba. Jeho svěřenci se po úspěšném vystoupení v minulém ročníku zimního turnaje FK Tachov Gleixner cup na umělé trávě letos nezúčastnili. „Přesto, že mužstvo při prvním startu ostudu rozhodně neudělalo, rozhodli jsme, že se budeme v klidu připravovat doma a před zahájením jara sehrajeme dva přípravné zápasy,“ řekl k přípravě damnovský „šéf“.

Své „ovečky“ vidí jednou týdně. "Většina kluků je přes týden mimo Damnov, a tak se scházíme vždy v sobotu za dobré účasti,“ pravil nejvyšší muž damnovského fotbalu, který přivedl do klubu jednu posilu a podle jeho slov o dalším doplnění kádru v zimní přestávce neuvažuje. „Láďa Hadrovský byl Borem uvolněný na půlroční hostování a měl by vyztužit naší obranu. Naše defenziva nebyla nejlepší,“ poznamenal Hadraba, jenž se také vyjádřil k návrhu na zvýšení odměn pro rozhodčí.

„Je otázkou, co to přinese. nevěřím, že se zlepší kvalita rozhodčích a že se jich kvůli stovce navíc přihlásí noví. Pro oddíly to bude určitě další zátěž a tak bych byl rád, kdyby se hrálo v úřední začátky a ne jako na podzim. Odliv diváků byl totiž markantní a příjem ze vstupného byl tak menší. Pokud dojde k navýšení odměn, tak nám asi nezbyde nic jiného, než to respektovat, ale ideální řešení to není,“ má jasno Hadraba.