Nýrsko položil hattrick Ptáka

NÝRSKO - Kaňkou za kvalitním výkonem mužstva je vyloučení Davida Karbana, říká trenér Sopko

26.8.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Po dvou domácích zápasech se nováček 1. A třídy, TJ Rozvadov, vydal na hřiště Nýrska. Tam zvládli rozvadovští fotbalisté zápas na výbornou a po výhře 4:1 slavili zisk tří bodů. Od úvodních minut byli Rozvadovští domácím více než vyrovnaným soupeřem a v 19. minutě šli dokonce do vedení. Autorem gólu byl Pták a jak se později ukázalo, obul si kanonýrské kopačky. V závěru poločasu totiž zvýšil vedení hostů na 0:2. „Bylo to vyrovnané utkání, my jsme byli v útoku nebečnější a opět si vytvořili několik šancí. Mohlo to být klidně 0:4, ale zaplať pambůch, že jsme proměnili alespoň dvě,“ popsal první poločas spokojený trenér TJ Rozvadov Jan Sopko.

Po změně stran začalo Nýrsko náporem, ovšem hosté ho ustáli bez inkasované branky. Pozorně bránili a vyráželi k rychlým brejkům. Po jednom z nich pronikl do šestnáctky domácích Roháč a byl ztažen obráncem. Pokutový kop bezpečně proměnil Pták, který tak vsítil hattrick a poslal soupeře do kolen. „Ve druhém poločasu na nás domácí vlítli, měli tak dvacet minut převahu, ale my hráli chytře zezadu a do vážnější příležitosti jsme je nepustili. Hrozili tak jen ze standardních situací, kde měli výškovou převahu. Nějaké malé zaváhání tam bylo, ale domácí ho nepotrestali. Kluci podali jinak takticky výborný výkon a hrozili z brejků. Jeden z nich rozhodl,“ viděl úvod druhého poločasu rozvadovský lodivod.

Domácí mužstvo sice snížilo Tikalem v 67. minutě na 1:3 a všechny síly vrhlo do útoku. To už hrálo bez vyloučeného hráče, kterého také později následoval pod sprchy rozvadovský Karban. Hosté měli hru pod kontrolou, podnikali rychlé kontry do otevřené obrany a jeden z nich proměnil v 85. minutě Chada a definitivně Nýrsko ´uspal´. „Před zápasem bych bral bod. Čekal jsem od domácích ještě větší tlak, ale 4:1 je pro nás vynikající výsledek. Já jsem spokojený,“ neskrýval radost trenér. „Jedinou kaňkou za kvalitním výkonem mužstva je vyloučení Karbana, který trochu oplácel a musel předčasně pod sprchy. Bylo to zcela zbytečné a my to musíme nějak řešit. V závěru byl ještě po druhé žluté kartě vyloučený Růžička,“ dodal Sopko.

FK Nýrsko – TJ Rozvadov 1:4. Poločas: 0:2. Branky: 67. Tikal – 19., 45. a 58. Pták (1xPK), 85. Chada. Rozhodčí: Reznichenko. ŽK: 3:2. ČK: 1:2 (69. Karban, 90. Růžička). Diváci: 150.

ROZVADOV: Bobčík – Opava, Růžička, Sopko, Pták, Karban, Roháč, Bečvář, Kupilík, Chada, J. Horáček. Střídali Svoboda, Křehlík a Mucha.

26.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

ODHALENÍ RESTAUROVANÉHO Böttgerova památníku v Pavlově Studenci.
37

Obnovený Böttgerův památník chce lidi spojovat

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Přijďte si popovídat o Českém lese

Tachov - /POZVÁNKA/ Již od roku 2011 se stalo zvykem, že v podzimních dnech se sejdou všichni, kdo mají rádi náš Český les.

Z fary se stanou byty

Kostelec – S poměrně netradičním řešením velkého zájmu o byty přišli v Kostelci.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Tachovsko – Mládě vzácného orla mořského vylíhlé loni u Boru pozoroval před několika dny ornitolog u Tisové.