V A skupině I.B třídy startuje šest mužstev z tachovského okresu, a tak je logické, že uvidíme řadu derby. To první svede v sobotu od 17 hodin proti sobě dva nováčky. Domácí FK Planá suverénně postoupila z okresního přeboru, hostující Chodský Újezd sestoupil z I.A třídy. Oba týmy myslí v novém ročníku na klidný střed tabulky.
„Tuto třídu jsme naposledy hráli zhruba před osmi lety, a tak vlastně nevíme, co nás čeká. Necháme se překvapit. V minulé sezoně nám vyšlo všechno, vyhýbala se nám zranění, dařilo se, také příprava vypadala dobře," zhodnotil prezident FK Planá Jiří Mikač.
Jubilující klub chce své A mužstvo v soutěži udržet. „Nechceme hrát I.B třídu jenom rok, určitě pomýšlíme na klidný střed tabulky," dodal Mikač.

Podobné cíle má TJ Chodský Újezd. I když sestoupil z vyšší soutěže, na návrat v tomto klubu nepomýšlí. „Omlazujeme kádr, chceme do něj zapracovat nové mladé hráče, kteří přišli především z dorostu, a to chce svůj čas," vyjádřil se trenér Jiří Dufka.
Chodský Újezd chce hrát pěkný fotbal, který by uspokojoval i diváky. „Na horní patra tabulky letos nepomýšlíme, spíše bychom rádi hráli uprostřed tabulky, ale na druhé straně bychom se chtěli vyhnout starostem o udržení," dodal Dufka.

V sobotu hrají I.B třídu ještě dvě mužstva z tachovského okresu. Už ve tři hodiny odpoledne hostí Slavoj Chodová Planá na domácím hřišti tým z chodského Mrákova. Na delší dobu se bude jednat zřejmě o poslední fotbalový zápas na chodovoplánském hřišti. Stadion čeká rozsáhlá rekonstrukce. „První domácí zápas odehrajeme ještě v Chodové Plané. V příštích týdnech by se ale už mělo začít stavět, a tak další domácí zápasy odehraje Slavoj na hřišti v nedalekých Trstěnicích," řekl Deníku předseda fotbalového oddílu Ladislav Buday s tím, že chodovoplánská rezerva bude všechna svoje mistrovská utkání na podzim hrát venku.
V letošním roce by se na stadionu v Chodové Plané měly rekonstruovat kabiny, vybudovat parkoviště, chodník, přeložky všech inženýrských sítí. Na jaře se pak plánuje rekonstrukce atletického oválu, který by měl dostat tartanový povrch, a vybuduje se nový systém zavlažování hřiště.

V dalším zápase I.B třídy bude Bor hostit mužstvo z Bělé nad Radbuzou. V neděli pak zajíždí Sparta Dlouhý Újezd na hřiště Slavoje Koloveč a Hraničář Částkov přivítá v neděli od 17 hodin v Maršových Chodech fotbalisty z Horšovského Týna.