Tacnabízel o víkendu několik atraktivních fotbalových duelů.

V Plané se ve skupině A I.B třídy hrálo místní derby mezi FK Planá a Slavojem Chodová Planá. V zápase se nejprve ujali vedení hosté, kteří po změně stran přidali ještě jednu branku.

Domácí se nevzdali a bojovali až do konce. Tlak, který vyvinuli, přinesl v závěrečné čtvrthodině řadu šancí a nervy drásající drama pro hráče i diváky. A také góly. Planá vyrovnala na 2:2. Za domácí dávali góly Lanfranchi z penalty a v nastaveném čase čerstvá posila z Přimdy Tadeáš Malý. Za Chodovou Planou se trefili Kutička a Seitz.

O vítězi rozhodl penaltový rozstřel, ve kterém se lépe dařilo domácím.

Sobotní odpoledne také přineslo lákavý souboj o čelo tabulky druhé třídy. Dosud suverénní Chodský Újezd zajížděl na hřiště neméně suverénního Lomu.

Úroveň zápasu odpovídala postavení obou celků v tabulce, a tak 162 diváků vidělo fotbal plný akce, šancí a zároveň oboustranně slušnou a férovou hru.

První gól dal Ladislav Pikl mladší a Újezd se ujal vedení, v závěru poločasu ale Jakub Bukva vyrovnal a krátce po něm Martin Stec předvedl ránu, kterou šokoval všechny diváky i hráče. Parádní střelou vymetl šibenici Kozákovy branky a poslal domácí do vedení. Ve druhém poločase zvýšil Kalynich na 3:1 a přes závěrečný nápor hostů zůstal výsledek nezměněn.

Sumář se statistikami ze zápasů I.B třídy přineseme v úterním tištěném vydání Tachovského deníku, bilanci II. třídy najdete tradičně ve čtvrtek.