Ve třetím kole krajské soutěže 1. B třídy v kopané se hrála dvě okresní derby. Největší překvapení se ale zrodilo v Dlouhém Újezdu, kde místní Sparta podlehla dosud nevýraznému Městu Touškov. Obě derby přinesly dramatickou podívanou.

Aspirant na nejvyšší příčky, Sparta Dlouhý Újezd, hostil Město Touškov a domácí příznivci byli po výhře Sparty v Klenčí (6:0) namlsaní. O to větší bylo jejich zklamání, když hosté našeho zástupce dokonale zaskočili a postarali se tak o největší překvapení odehraného kola.

Stříbrský Baník hostil T. Přimda a zápas byl až do 57. minuty otevřený. Tatran stačil vyrovnat na 2:2, ale za tohoto stavu přišel čtyřminutový kolaps, ve kterém inkasoval tři branky a o vítězi bylo rozhodnuto.

Další okresní derby se hrálo na hřišti nováčka z Bezdružic kam zavítala rezerva Tachova. Jiskra šla do vedení, ale hosté dokázali výsledek otočit. Závěrečný nápor domácích jim přinesl už jen vyrovnání. V penaltovém rozstřelu se odehrálo další drama, které skončilo lépe pro Tachov.

Jak viděli utkání trenéři a bafuňáři týmů z Tachovska?

Miroslav Prchlík, trenér FK Tachov B: „K tomuto utkání bych chtěl jen říct, že děkuji všem hráčům za předvedený výkon."

Radek Šedivý, as. trenéra B. Stříbro: „Začátek zápasu nám opět nevyšel, zase jsme neproměnili vyložené šance a soupeř nás za to potrestal vstřeleným golem. Poté jsme zlepšili koncovku a do konce poločasu výsledek otočili. V druhém jsme neproměnili pokutový kop a soupeř nás za to potrestal vyrovnávací brankou. Po obdržené brance jsme převzali iniciativu a třemi góly rozhodli zápas."

Další ohlasy k utkáním, fakta z nich a všechny sestavy najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.