V úvodu sezony fotbalové 1. A třídy si soupeři jezdí do podhradí pro body a nejinak tomu bylo i v sobotu. V souboji jednobodových mužstev byl Dioss Nýřany jasně lepší a dokonale využil přímo otevřených vrat v obraně domácího Tatranu k výhře 4:1.

Hosté začali bez ostychu a sebevědomě. Byli aktivnější a hlavně přesnější v kombinaci. Přesto první možnost ke skórování měl Tatran. V sedmé minutě po akci Hečka a Krýsla se blýskl nýřanský gólman Hinterholzinger. Ve 14. minutě využil Dioss dalšího okénka v obraně Přimdy a rychlonohý Cink poslal hosty do vedení – 0:1. Až inkasovaná branka hráče Tatranu probudila a svého soupeře zatlačili soupeře na jeho polovinu. Slibné akce ale končily na hranici šestnáctky. K zakončení se dostali jen Kovárník, jehož pokus gólman kryl a Zámeček, který neměl seřízená „mířidla". Ve 30. minutě měli hosté výhodu trestného kopu, ale Liška na brankáře Landrgotta nevyzrál. Ve 36. minutě už tak domácí gólman úspěšný nebyl, když po zakončení Cvachoučka lovil míč ze své branky – 0:2. Přímo otevřená vrata nechala domácí obrana o minutu později a stejný hráč zvýšil už na hrozivých 0:3. Tatran byl na ručník a nic na tom nezměnily ani dva nepřesné pokusy Zámečka. Nýřanští byli nebezpečnější a Slámovu hlavičku Landrgott ve 43. minutě s námahou kryl. Před odchodem do šaten hlavičkoval nad branku přimdský Hečko.

Domácí vstoupili do druhého poločasu stejně jako do prvého, ale po čtyřech minutách „rozehřívání" zapnuli na plné obrátky. Jejich snahu dostat se zpět do utkání ale zhatila koncovka. Územní převaha byla veliká, ale Hečko, Krýsl a ani Brouzda z trestného kopu neskórovali. Zlomové chvíle, jak se poději ukázalo, přišly v rozmezí 55. a 62. minuty. Nejdříve byli po strkanici vyloučeni domácí Krýsl a nýřanský Cvachouček. O sedm minut později po signalizaci asistenta rozhodčího musel předčasně pod sprchy Karásek. Od této chvíle bylo po fotbale a hra upadla do podprůměru. V 77. minutě zvýšil Sláma na 0:4 a Tatran musel spolknout hořkou pilulku. Střídající Chmiel se v dresu Tatranu snažil, nastřelil tyč, měl po akcích Malého další dvě slibné příležitosti, ale konečnou podobu výsledku dal až v 87. minutě přesnou hlavičkou Jan Hečko – 1:4.
„Je to pro mne velké zklamání. Věřil jsem, že už konečně zůstanou body pod hradem. U hráčů mě chyběly větší bojovnost a nasazení. Pořád věřím, že se zvedneme a budeme bodovat," řekl k utkání prezident Tatranu Ján Sopko. 

 T. Přimda – Dioss Nýřany 1:4
Poločas: 0:3. Branky: 87. Hečko – 14. Cink, 36. a 37. Cvachouček, 77. Sláma. Rozhočí: Fischer. ŽK: Tkáč, Brouzda, Růžička – Cink, Paum. ČK: 2:1 (55. Krýsl, 62. Karásek – 55. Cvachouček). Diváci: 70.
Tatran: Landrgott – Sopko, Opava, Jan Hečko, Tkáč, Zámeček (46. Chmiel), Karásek, Krýsl, P. Brouzda (63. Mucha),  Růžička (46. Malý), Kovárník. Trenér J. Sopko.