Předposlední utkání podzimu fotbalisté Chodského Újezdu zvládli na jedničku. Na vlastním trávníku porazili Start Tlumačov 5:0 a částečně tak napravili  zbytečnou ztrátu ze hřiště posledního Holýšova B.

Hosté z Tlumačova přijeli do Horní Jadruže s jasnou taktikou. Bránit a nepouštět domácí borce do šancí.

„Od první minuty hosté pozorně bránili, neustále jich bylo deset za balonem. My jsme pořád dobývali jejich obranný val. Ještě ji, to kluci usnadnili tím, že tam bylo od nich hodně zkažených přihrávek, což nám neumožnilo vytvořit si větší a souvislý tlak. Hráli jsme moc středem kde byli hosté velmi pozorní," popsal dění na hřišti trenér Chodského Újezdu Jiří Dufka.

Domácí si prakticky třicet minut nedokázali vypracovat příležitost a dostat se do zakončení. Příznivci Chodského Újezdu se ale dočkali ve 34. minutě, kdy se dostal za obranu hostů L. Pikl ml. a na milimetr přesným centrem našel v šestnáctce hlavu Bezdičky – 1:0. Hosté i přes obdrženou branku byli stále „zakopaní" před svou šestnáctkou. Přesto se ještě pět minut před přestávkou po pohledné kombinaci J. Pikl,  Kurčík dostal míč k Bezdičkovi a domácí kanonýr přesvědčil o svých kvalitách – 2:0.

Hosté vstoupili do druhého poločasu jako za stavu 0:0 a stále urputně bránili. Dufkovo hoši se trefili po standardní situaci. V 51. minutě se po rohovém kopu prosadil Suchý – 3:0 a definitivně tak zlomil odpor Tlumačova. „Hosté vystřídali, posílili útok a začalo se hrát nahoru, dolu. Vytvořili si několik šancí, ale v koncovce jim chybělo i štěstí. Bohužel, i my měli několik slibných příležitostí ke skórování, ovšem bez úspěchu," popsal další průběh utkání domácí kouč.  Když už se zdálo, že se se stav nezmění, přišla 81. minuta a po kombinaci se prosadil J. Pikl – 4:0. Kalich hořkosti si už odevzdaní hosté vypili do dna v 87. minutě. Obraně utekl L. Pikl ml. a jeslemi propálil brankáře hostů – 5:0.

„Nebylo to tak jednoduché utkání jak napovídá výsledek. Hosté výborně pracovali v obraně. Klukům chci poděkoval za trpělivost, která dle mého soudu byla klíčem k úspěchu," dodal k utkání Dufka.

TJ Chod. Újezd–St. Tlumačov 5:0
Poločas: 2:0. Branky: Bezdička 2, Pikl J., Pikl L., Suchý. Rozhodčí: Pešek. ŽK: 1:3. Diváci: 60. 
Ch. Újezd: Opava – Beneš, Suchý, L. Pikl st., T. Medek, L. Pikl ml., Bezdička, J. Pikl, Trejbal (73. Čepelák), Kurčík, J. Pešta.