Oponu zvedá Fincentrum krajský přebor Plzeňského kraje a fotbalisté B. Stříbro se v úvodním jarním kole představí na domácím trávníku. V neděli od 14.30 hodin hostí TJ Přeštice.
Baník oproti podzimní části opustili dva zkušení hráči Malý a Zaoral. Vedení klubu žádné „velké ryby“ do kádru nepřivedlo, a tak jde jediný zástupce Tachovska v přeboru do jarních bojů oslabený. Trenér Jaroslav Patočka ale zbraně předem neskládá a současnému kádru Baníku věří. „Přípravná utkání nám ukázala, že největší problém jsme měli v obranné činnosti celého týmu a hlavně se nepodařilo dát „dohromady“ čtyřčlennou obranu,“ naznačil kouč, kde Baník nejvíce tlačí bota. Proti Přešticím je už ale připravený Šaman. „Karel toho moc kvůli zranění nenatrénoval, ale pokud on jde na plac, tak odevzdá maximum a je svým nasazením a bojovností pro ostatní příkladem. Doufám, že jeho příchodem se obrana zkvalitní a vůbec, všichni hráči budou hrát s maximálním nasazením,“ poznamenal stříbrský trenér.
Mimo hru je stále zraněný Kertis a Ichnatolya, jinak prý má Patočka kádr kompletní. „Někteří hráči mají ještě drobné šrámy, ale to by jim nemělo bránit v neděli bránit nastoupit či být alespoň připraveni na lavičce,“ řekl kouč.
Podle jeho slov to bude hlavně ze strany Baníku o bojovnosti. „Kluci mají samozřejmě fotbalovou kvalitu, ale zimní příprava nebyla podle mých představ. Do hry musíme dát srdce a jsem přesvědčený, že bodovat se dá i proti kvalitnímu soupeři, kterým Přeštice bezesporu jsou,“ podotkl Patočka, jenž má o sestavě jasno. „V brance bude jako jednička Beke a to je jediné co zatím prozradím. Sestavu se kluci samozřejmě dozví ode mne. Do útoku nám to jde rozhodně blíže a zkusíme své přednosti využít. Otázkou je, co nám dovolí soupeř,“ má jasno Patočka.