Ještě v 75. minutě hráli fotbalisté Rozvadova s německým Vohenstrausem 1:1, když dokonce prohrávali. Nakonec se ale prvního vítězství v turnaji přeci jen dočkali. V poslední čtvrthodině nasázeli soupeři tři branky a zvítězili 4:1.

Zahajovací utkání třetího kola zimního turnaje Gleixner cup na umělé trávě v Tachově mělo v sobotu překvapivý začátek. Po dvou brankových příležitostí domácího celku, kdy Růžička zcela sám před prázdnou brankou hlavičkoval vedle a pokus Roháče vyškrábl gólman na roh, přišel blesk z čistého nebe. Opět se potvrdilo pořekadlo nedáš, dostaneš.

Po závaru před brankou Karbana, který musel zaskočit za nemocné gólmany, se v 15. minutě hosté L. Gittou ujali vedení. O čtyři minuty později na druhé straně, po zranění se do sestavy vracející M. Zeman, vystřelil a míč se otřel o břevno. Němci se snažili, dirigovaní R. Bučanem a M. Gittou dlouho drželi Rozvadov daleko od své branky. Až v závěru poločasu nejdříve Chada a po něm Pták postupovali sami na brankáře, ale ten čisté konto do přestávky udržel. První minuty druhé půle patřily překvapivě hostům, ale stav utkání se po dvou jejich šancí nezměnil. Stejně tak se neměnil po příležitostech J. Horáčka a Roháče, kterým stál v cestě výborný gólman.

Domácí se dočkali vyrovnání po hodině hry, trefil se Chada – 1:1. Německé mužstvo už začalo v této fázi hry tahat za kratší konec a převaha Rozvadova byla s přibývajícími minutami stále zřetelnější. V 76. minutě se nádherně trefil Kůs a přivedl Rozvadov do vedení – 2:1. Hosté se už jenom bránili a po centru Píchy zvýšil v 84. minutě vedení Rozvadova Chada – 3:1. Gólovou tečku za utkáním udělal v 88. minutě J. Horáček – 4:1. „My dnes museli nastoupit bez několika marodů, mezi kterými byli i gólmani. Do branky tak musel David Karban. Podali jsme špatný výkon. Jen zásluhou soupeře, který v závěru fyzicky odpadl, jsme utkání nakonec dovedli do vítězného konce. S hrou spokojený být nemohu, s výsledkem samozřejmě ano. Už jsme potřebovali v turnaji naplno zabodovat,“ hodnotil zápas trenér Rozvadova Jan Sopko.

TJ Rozvadov – SpVgg Vohenstraus 4:1. Poločas: 0:1. Branky: Chada 2, Kůs, J. Horáček – L. Gitta. Rozhodčí: Hanilec. Diváci: 20.

ROZVADOV: Karban – Opava, Sopko mladší, J. Horáček, Roháč, Pícha, M. Zeman, Chada, Bečvář, Růžička, Pták. Střídal Kůs.