Očekávané derby lépe zvládla domácí Jiskra

Bezdružice - Fotbalová 1. B třída

2.11.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Dlouho očekávané derby v Roayal 1. B třídě mezi domácí Jiskrou Bezdružice a “přespolním“ Sokolem Konstantinovy Lázně viděli fotbaloví příznivci v sobotu v Bezdružicích. Tabulka a výsledky pasovali do role favorita domácí kohouty, ale v derby se tyto fakta zatím vždy mazala. Tentokrát se ale naplnily předzápasové prognózy a dvě stovky platících diváků viděly v pěkné fotbalové atmosféře výhru domácích 3:0.

Úvodní minuty patřily domácím, kteří se tlačili před branku. Odměna za aktivitu přišla už v šesté minutě, kdy zpoza vápna napřáhl Korynta a míč zapadl za tyč – 1:0. Bezdružičtí povzbuzeni brankou a svými věrnými byli i nadále lepším týmem a hosté se jen sporadicky dostali na jejich půlku. Další chybu hostů mohl potrestat opět Korynta, ale ze strany volil místo přihrávky na zcela osamoceného spoluhráče střelu do boční sítě. Ve 20. minutě si na přihrávku naběhl agilní T. Blažek, přehodil vyběhnuvšího gólmana a míč který se snášel k bráně napálil Korynta jen do obětavého obránce Konstantinek. Ve 30. minutě měl T. Blažek další slibnou příležitost, kterou mu vypracoval L. Blažek, ale ta zůstala nevyužita.

Začátek druhého poločasu patřil opět domácím. Po hodině hry se T. Blažek konečně dočkal. Naběhl si mezi stoperskou dvojici Konstantinek a z hranice šestnáctky napálil míč levačkou k tyči – 2:0. Druhá branka jako by hosty probudila a ty začaly “zlobit“. Jenže jejich úsilí zůstalo jen u několika přímých kopů a slabých střel, které nemohly domácího gólmana ohrozit. V 70. a 75. minutě mohl navýšit skóre Gengel, ale jeho nebezpečné hlavičky brankou neskončily. Sobotnímu příběhu dal konečnou podobu střídající Štefanisko, který v 80. minutě obešel obránce a levačkou zakončil opět k tyči – 3:0. Bezdružičtí si tak k oslavám výročí města nadělili další tři body na domácí půdě.

Fakta k utkání a ohlasy trenérů najdete v úterním vydání Tachovského deníku.

Milan Sládek

2.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.