Jenže Luboš Viterna, šestatřicetiletý fotbalista Dynama Studánka a profesionální hasič, se z této vyjížďky nevrátil. A nevrátí se už nikdy. V jedné ze zatáček oblíbené motorkářské trasy jeho život při nehodě navždy vyhasl.

„Byl to pro nás pro všechny šok, ze kterého jsme se zatím nevzpamatovali,“ řekl k nečekanému úmrtí opory studáneckého fotbalu šéf klubu Alexandr Hepfel. „V Lubošovi odešel především skvělý člověk, ikona klubu, kamarád, tahoun, který byl skutečným příkladem pro všechny,“ uvedl dále Hepfel.

Sobotní utkání proti Jiskře Bezdružice bylo posledním, které Luboš za Studánku odehrál. V 81. minutě uzavřel skóre zápasu gólem na 6:1. Jak krutě symbolické… O víkendu čeká Dynamo zápas v Konstantinových Lázních, duel dvou na jaře neporažených týmů. „V tuto chvíli nevím, jestli vůbec budeme schopni zápas v Konstantinových Lázních odehrát. Ale na Luboše si určitě vzpomeneme oficiálně minutou ticha, požádáme o tuto tichou vzpomínku už v sobotu v Lázních. Rozloučíme se s ním důstojně. Tak, jak si takhle skvělý člověk zaslouží,“ uzavřel Hepfel.

S fotbalovou kariérou začínal Luboš „Bimbi“ Viterna ve Starém Sedlišti. A snad právě z žákovských let pochází jeho přezdívka. Ze Sedliště přešel ještě v mládežnickém věku do Tachova, kde prošel až do A týmu, pak hrál nějakou dobu za tehdejší PACO Tachov. Jeho fotbalová kariéra pokračovala v Přimdě, německém Mähringu a z Německa se vrátil do FK Tachov, aby se pak objevoval v dresu Rozvadova. Do Studánky, kde také s manželkou a dvěma dětmi žil, přestoupil zhruba před rokem. „Byl to vynikající, spolehlivý fotbalista. Ale hlavně výborný člověk, věčně usměvavý, optimistický,“ vzpomínají na něj jeho nejbližší kamarádi.

Bimbi byl profesí hasič, pro kterého tvrzení, že práce je posláním nebylo jen klišé. Téměř denně zachraňoval životy, ten jeho ale už nikdo zachránit nedokázal. „Všechny nás to hrozně bolestivě zasáhlo,“ řekl velitel tachovské profesionální hasičské stanice Pavel Hrůša. „Nebylo vůbec jednoduché tu zprávu přijmout. Byl to výborný kluk, zodpovědný profesionál, skvělý velitel družstva,“ dodal Hrůša.

V tachovské hasičské stanici mu kolegové a kamarádi vytvořili malé pietní místo s jeho helmou, svíčkami…

Posmutněla i sociální síť, kam přátelé píší Lubošovi poslední vzkazy. „Nikdy na tebe nezapomeneme a budeme si tě pamatovat jako nejlepšího člověka, kterého jsme mohli potkat,“ vystihl Jakub Křehlík.

Luboš Viterna.