Fotbalisté FK Tachov se v České fotbalové lize poprvé představí na hřišti soupeře. V neděli je čeká zápas s SK Union 2013.

Do nového Bydžova, kde klub hraje svá mistrovská utkání, se nováček vydá s odhodláním přivézt co nejlepší výsledek. Trenér Stanislav Purkart řeší zatím dva otazníky. „Tušl sice začal trénovat, ale svalové problémy přetrvávají. Problém s okem má Franta Dvořák, uvidíme zda zánět rohovky odezní a bude moci nastoupit," upřesnil stav kádru před Unionem kouč, jenž má soupeře „přečteného".

„Znám je z mého ení v Domažlicích, byl to nováček, který se v minulé sezoně zachránil. V prvním utkání v Benešově sice dali šťastnou branku v závěru utkání, ovšem vyhráli zaslouženě. Je to ale hratelný soupeř, nemusíme tam jet odevzdaní. Naopak, v úvodním zápase kluci podali solidní výkon. Nesmíme být ustrašení, hrát odvážně. Pro soupeře je také něco jiného hrát venku a nebo doma, kdy je víc pod tlakem. Věřím, že odsud můžeme přivézt nějaký bod," pravil lodivod FK.

Jeho svěřence čeká velmi perný týden. Už ve středu absolvují tachovští fotbalisté další porci kilometrů v autobusu. Los jim v předehrávce čtvrtého kola přisoudil za soupeře téměř tři sta kilometrů vzdálenou Chrudim.

A jaký program naordinuje trenér hráčům. „Moc se toho dělat nedá. Hráči absolvují před zápasové tréninky, jinak mají volno. Je jen na nich zda si „seženou" nějaké masáže. Je to opravdu krutý týden, ale musíme to zvládnout," poznamenal kouč, který by rád některé hráče pošetřil.

„Moc široký kádr nemáme, uvidíme podle vývoje zápasů. Nechci do sestavy moc zasahovat, ale hráči z lavičky by měli dostat daleko více prostoru. Na Unionu bychom rádi bodovali. Chrudim má velmi zkušené mužstvo, ale každý zápas začíná 0:0. Klíčové pro nás bude další domácí utkání s Čáslaví," nastínil vyhlídky Tachova Purkart.

Program FK: SK Union 2013 – FK (NE 17), Chrudim – FK (ST 17), FK – Čáslav SO 10.30).