Česká fotbalová liga pokračuje třetím kolem, když fotbalisté ve středu absolvovali předehrávku čtvrtého kola. Nováček z Tachova v ní prohrál v Chrudimi 3:5 a na svém kontě tak má jen bod za remízu se S. Štěchovice. Náročný program anglického týdne zakončí dnes na městském stadionu dopoledne utkáním s Čáslaví a ve vzduchu je cítit důležitost tohoto zápasu.

„Samozřejmě je to pro nás hodně důležitý zápas. Doma už jsme dva body ztratili a z venku žádný nedovezli. Nesmíme doma ztrácet, s Čáslaví potřebujeme vyhrát i proto, abychom zůstali v kontaktu se středem tabulky. V opačném případě už bychom zůstali dole a těžko bychom se na umístění, které si všichni přejeme, těžko dotahovali. Už jsme zakusili, jak těžké je venku uhrát výsledek, který by znamenal bodový zisk," řekl k dosavadnímu vystoupení Tachovanů jejich trenér Stanislav Purkart.

Tachovští hráči mají za sebou více než jedenáct set kilometrů v autobusu, kdy cestovali do Nového Bydžova a do Chrudimi. „Kluci se s tím musí vyrovnat. Ve čtvrtek měli volno a v pátek absolvovali předzápasový trénink (byl až po uzávěrce této strany). V něm se rozhodovalo o případném startu marodů. Lukáš Tušl je mimo hru, obnovilo se mu svalové zranění. Dvořák s Třískou s námi ve středu do Chrudimi ani neodjeli a dostali prostor k individuální přípravě a hlavně k vyléčení. Věřím, že budou k dispozici. Takže až na Tušla bychom měli být kompletní," řekl ke stavu kádru kouč, který na adresu Čáslavi řekl:

„Mám s ní zkušenosti z Domažlic. Jinak jim odešel zkušený hráč. Chtěl jsem se na ně podívat na videu, ale oni ve středu nehráli, zápas měli odložený. Mohli tak více odpočívat a potrénovat. V tom mají oproti nám výhodu. S naší hrou dopředu mohu být spokojený, dozadu to bylo horší. Není moc času, nicméně si k tomu něco řekneme a zapracujeme na tom. Já ale věřím, že se kluci po náročném programu dají každý podle svého dohromady a utkání zvládnou tak, abychom brali tři body," je optimistou trenér Purkart.

Vedení klubu uvažovalo o dalším posílení kádru, ale jednání zatím nedopadla. „Je to pravda, jsme v kontaktu s některými hráči, ale zatím je vše ve stadiu jednání. Je jisté, že v sobotu se žádné nové jméno na naší soupisce neobjeví," pravil sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.
„Chtěl bych ale pozvat naše příznivce na utkání s Čáslaví. Věřím, že na stadionu bude taková atmosféra jako v úvodním domácím utkání se S. Štěchovice a příznivci se dočkají výhry našeho mužstva," zve do ochozů Móži.