Deváté kolo okresního přeboru II. třídy přineslo rekordní počet branek, ale také menší návštěvu, jelikož se o slovo přihlásilo typicky podzimní počasí. V tomto kole se našli tři hříšníci, kteří museli předčasně pod sprchy.

Po prohře s Kokašicemi se chtěl Damnov „polepšit“ v Plané, ale zkušenější domácí překvapení nepřipustili. Hosté ještě stačili smazat dvoubrankové manko, ovšem to bylo z jejich strany všechno. Plánští šli opět do vedení a po vyloučení damnovské Šaška svou výhru pečetili.

Sulislavští čekali dlouho na bodový úspěch, ale málokdo čekal, že se jim to podaří v Halži. Měrou vrchovatou se o teprve druhou výhru v soutěži postaral Rejman, jenž se trefil do sítě Čechie dvakrát. Domácí se nedokázali prosadit v koncovce, když jedinou branku vstřelili z penalty.

V taháku kola pod Krasíkovem domácí Kokašice bojovaly, ale na vedoucí tým to nestačilo. Nováček neskutečně zaspal začátek, když Tatran už v páté minutě vedl zásluhou Bočka 2:0. Kokašičtí se nevzdávali, ovšem zkušenější Přimda si výsledek s přehledem pohlídala.

Chodovoplánský Slavoj pokračoval v nevýrazných výkonech a stejně se trápící Motor měl v domácím prostředí navrch. Za Záchlumí se prosadili Štrejnové (otec a syn) a nechali tak vzpomenout na nedávná léta, kdy ke jménu Štrejn se dalo připsat slovo kanonýr.Slavoj v průměrném utkání doplatil na slabou koncovku.

Největší překvapení kola se zrodilo ve Kšicích, kam si pro „šestku“ dojel Lom. Štika přeboru zkolabovala, když už v 18. minutě prohrávala 3:0. Kanonýr Kasl si připsal na své konto čtyři branky, lomský Stec vyšel naprázdno.

Dufkovo hoši si s chutí zastříleli, poslední rezerva Sparty byla slabým soupeřem. Střelecky se zaskvěl nejlepší střelec přeboru P. Pikl, který dal čtyři branky.

Deset branek v Horní Jadruži drželo rekord gólů na zápas, ale ten byl v neděli vysoko překonán. Do Boru přijel Hraničář jako na přátelák a v poločase prohrával 8:0!!! Druhý poločas už byl „pouťákem“, ve kterém se zrodil rekord kola. Domácí mladíček Michl se radoval čtyřikrát.

Ohlasy trenérů a fakta zápasů najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.