P. Pikl zaznamenal hattrick

Horní Jadruž - Fotbal-1. A třída: Chodský Újezd se S. Křimice třikrát vedl o dvě branky, ale nevyhrál.

17.8.2015

Druhé kolo fotbalové 1. A třídy ukázalo Chodskému Újezdu, kde je jeho síla, ale také slabina. V utkání se S. Křimice předvedl výbornou hru dopředu, ale dozadu včetně gólmana byl katastrofální. Právě proto se zrodil výsledek 5:5. Domácí, stejně jako v Žichovicích, brali dva body zásluhou lépe zvládnutého penaltového rozstřelu (5:4).

Mužstvo Křimic působilo celé utkání fotbalovějším dojmem, ale domácí měli smrtící protiútoky. Největší překážkou i přes inkasovaných pět branek byl pro domácí gólman Hinterholzinger, jenž pochytal nespočet příležitosti. Ve čtvrté minutě mířil vedle P. Pikl, na opačné straně hřiště spálil tutovku Vonášek. Ve slibné pozici netrefil Kovačič hlavou mezi tyče. Domácí zahrozili P. Piklem a trestným kopem Chvala, stav se také neměnil. V 17. minutě postupoval Chval sám na gólmana, ovšem ten jej vychytal. Minutu na to přišla první ukázková akce domácích, na jejímž konci byl P. Pikl – 1:0. Křimičtí mohli vzápětí srovnat, Kuneš ale netrefil mezi tyče. Trest pro hosty přišel okamžitě. Akci Vejvody a P. Pikla zakončil gólově Chval – 2:0. Domácí se těšili z dvoubrankového vedení devět minut. Pak přišla kontaktní branka Kuneše. Vzápětí mohli postupně srovnat Pešek a po něm opět Kuneš. Před brankou hostů se neprosadil Jílovec a Beneš. O vyrovnání se ve 36. minutě postaral Klement. Ukázkové zakončení Chvala vyhlavičkoval na brankové čáře Čechura. Tři minuty před koncem poločasu se trefil po akci Chvala štírek P. Pikl – 3:2.

Po přestávce gólové hody pokračovaly. Po minutě hry chytil pokus Zapoměla brankář Čepelák. Svůj hattrick zkompletoval ve 49. minutě P. Pikl – 4:2. Fotbal nahoru, dolů pokračoval a více než stovka příznivců viděla další snahu Křimic. Jejich závar před brankou domácích brankou neskončil stejně jako šance Vonáška. Na druhé straně pohrozil Pešta, míč letěl nad branku. Dále se neprosadili Chval a ani Jílovec. Po hodině hry snížil Volena. Měl na hlavě i vyrovnání, ale dal vedle. Šanci promarnil i Vonášek. Domácí trestali v 66. minutě, kdy se po akci P. Pikla trefil J. Pikl – 5:3. Z trestného kopu vzápětí snížil Klement. Chval se snažil kontrovat, gólman hostů byl proti. Konečnou podobu výsledku dal v 87. minutě po další chybě obrany a gólmana Kovačič.
V

penaltovém rozstřelu hosté ve třetí sérii netrefili branku, domácí byli stoprocentní.
„Pro diváky asi dobré, viděli hodně branek. Pro mě to bylo utkání se spoustou chyb při bránění, které nám nejde, ale i nepřesností při rozehrávce. Fotbal je o jednoduchých řešeních, ale my z toho děláme kolikrát přílišnou vědu," řekl k utkání kouč Chodského Újezdu Jiří Dufka.

TJ Chodský Újezd – S. Křimice 5:5 (PK 5:4)
Poločas: 3:2. Branky: 17., 42. a 49. P. Pikl, 20. Chval, 66. J. Pikl – 28. Kuneš, 35. a 68. Klement, 61. Volena, 85. Kovačič. Rozhodčí: Říha – Bína, Brůha. ŽK: 5:4. Diváci: 115.

Ch. Újezd: Čepelák – Beneš, Opava, L. Pikl, J. Pikl, P. Pikl, Pešta, Chval, Vejvoda, Jílovec, Trejbal.

17.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
Školní dvůr v brzké době čeká rekonstrukce.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Miloš Zeman v Plzni
30

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Studentky z Plané soutěžily v čepování piva

Planá – Soutěže v čepování piva, pořádané v rámci výstavy v pražských Letňanech, se zúčastnily studentky druhého ročníku Střední školy živnostenské v Plané Kristýna Országová a Karina Svobodová.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.