Od prvního hvizdu rozhodčí Šálkové se hrál fotbal nahoru dolů. Z počátku byla na obou stranách patrná nervozita a bylo několik chyb, hlavně v zakončení akcí. První střelu vyslal domácí Trejbal, ale mířil nepřesně.

Po něm byl v daleko lepší pozici hostující Mrenka. Jeho hlavičku vyrazil gólman Kozák. Fotbal se musel líbit, nechybělo nasazení, tvrdost v soubojích, chyběly pouze branky. Prakticky z protiakce zaváhala obrana Sparty a toho využil Trejbal - 1:0 pro domácí.

Po startu druhého dějství se na obou stranách přitvrdilo. Týmy se nešetřily a Šálková musela krotit emoce. Během několika minut vytasila šest žlutých karet. Oba mančafty podělila spravedlivě po třech. V 51. minutě hosté srovnali Michlem. Branka ale nebyla pro ofsajd uznána. Po minutě se již dočkali. Zblízka srovnal Petr Földeši. Lídr tabulky začal mít více ze hry a tlačil na domácí beky. Dvakrát nedal Michl. Pak ale ranou pod břevno dostal sparťany do vedení Dvořák - 1:2. Za šest minut mohl srovnat skóre Samek. Proti tomu ale byl Tomáš Kopolovič. To, co se nepodařilo jemu, zvládla další ukrajinská posila, Viacheslav Pryttvratskyi. Využil chybu a vyrovnal na 2:2. Tři minuty po vyrovnání oslabil domácí Martin Trejbal. Dostal druhou žlutou a to pro něj znamenalo konec. Toho chtěla Sparta využít, ale dlouho se jí to nedařilo.

Domácí odolávali a sahali po remíze. V poslední minutě základního času si dokonale míč přistrčil Marcel Gitta a brankář Luděk Kozák neměl nárok. Míč mu skončil pod víkem a bylo rozhodnuto. Sparta šťastně vydřela šestou výhru a pojistila vedoucí pozici. „Bylo to derby se vším všudy. Nasazení, chyby, divák si užíval. Sparta byla kvalitním soupeřem, výhru si vystřelila parádním kouskem Marcela Gitty. Nám chybělo trochu více štěstí,“ zhodnotil zápas z domácí lavičky kouč Petr Tomek.

„ Byl to skvělý zápas. Nechybělo nasazení, pohledné akce a navíc diváci viděli pět branek. K nám se přiklonilo štěstí, branka kterou vystřelil Marcel Gitta tři body byla výstavní,“krátce ale spokojeně okomentoval hru hostující trenér Václav Zeman.

TJ CH. ÚJEZD - SPARTA DL. ÚJEZD 2:3

Poločas: 1:0 Branky: 28. M. Trejbal, 75. Pryvrattskyi - 52. Földeši, 64. Dvořák, 90. M. Gitta Rozhodčí: Šálková - Rada, Šimek ŽK: 3:4 ČK: 1:0 (75. M. Trejbal) Diváci: 85

Stanislav Sýkora