Patočka mohl být spokojený

Stříbro - Fincentrum KP: B. Stříbro–SSC Bolevec 4:0 (1:0; 15. Pubrle, 63. Dyk, 66. Demjan, 90. Vraštil).

10.10.2011

Fincentrum KP: B. Stříbro–SSC Bolevec 4:0 Foto: Karel Lukeš

Premiéra novému kouči fotbalistů B. Stříbro Jaroslavu Patočkovi vyšla na jedničku. V utkání Fincentrum krajského přeboru vyhrál Baník nad SSC Bolevec přesvědčivě 4:0.

Po opatrném začátku se postupně začali domácí fotbalisté prosazovat. V páté minutě hlavičkoval Zaoral po přímém kopu vedle. O dvě minuty později „vymotal“ Dyk obránce Bolevce, předložil na vápno Šamanovi, který však mířil vysoko nad branku hostů. V 15. minutě se aktivní Dyk dostal do zakončení, ale bolevecký gólman Klečka jeho pokus vyrazil alespoň na rohový kop. Ve 21. minutě předvedl Cipra dlouhý výkop, gólman hostů i obránce zaváhali a Pubrle dokázal nabídnutou šanci využít – 1:0.

V dalším průběhu hry přímý kop Malého likvidoval Klečka s problémy. Na druhé straně se z ojedinělé akce hostů dostal do zakončení Zítek. Míč však jen těsně minul Ciprovu branku. Gólovou pojistku odmítl ve 39. minutě Demjan, který zakončoval po rychlé kombinační akci Malého s Dykem. Poslední minuty prvního poločasu přinesli ještě šanci na každé straně. Nejprve bolevecký Černý dokázal přehodit stříbrského gólmana, míč naštěstí skončil vedle. Na druhé straně Malý přesně poslal přihrávku za obránce, Demjan však v dobré pozici netrefil branku.

V 50. minutě zlikvidoval Klečka s problémy Malého přímý kop. O chvíli později podržel svůj tým Cipra, když vyrážel střelu pronikajícího Šnajdera. Hosté měli blízko k vyrovnání v 62. minutě, Zaoral však nadvakrát zaskakoval za Cipra na brankové čáře a míč do sítě nepustil! Z protiútoku naopak udeřili domácí. Malý vyslal „ke zteči“ střídající posilu Bůžka, který se neunáhlil, s přehledem počkal na Dyka, který přesnou střelou zvýšil na 2:0. To už měl Baník navrch a na rozdíl tří branek upravil, po rohovém kopu a sklepnutí Bůžka, důrazný Demjan – 3:0.

Šanci na čestný úspěch hostů zmařil v 75. minutě Zítkovi reflexním zákrokem Cipra. V poslední minutě se ještě dokázal prosadit střídající Vraštil, který utekl obráncům Bolevce, za pomoci teče boleveckého hráče dopravil míč do sítě a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 4:0.

„V prvním poločasu jsmebyli lepším týmem, ale nevyužili vypracované příležitosti, výsledek tak mohl být jiný. Po změně stran to kluci „zlomili“ bojovností, nasazením a šli jasně za výhrou. Jsem samozřejmě rád, že změny v sestavě se ukázaly jako dobré. Nikdo z hráčů mě v utkání nezklamal. Střídající hráči přinesli ještě oživení a dokázali se prosadizt. Naše výhra byla zasloužená,“ řekl k utkání stříbrský trenér Jaroslav Patočka.

Baník: Cipra – Zaoral, Hřebík, Demjan (75. Ábel), Jareš (84. Vraštil), Malý, Šaman, Kertis, Florus (88. Průša), Dyk, Pubrle (57. Bůžek).

Karel Lukeš

10.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Škoda Plzeň.
21

Před pauzou přišla studená sprcha

Curling muži.

Olympijský sen českého curlingu se rozplynul

První Zámecký adventní jarmark v Tachově měl úspěch

Tachov – Sobotní dopoledne na nádvoří tachovského zámku bylo rozhodně živější než bývá zvykem. Již od ranních hodin se zde totiž konal zcela první Zámecký adventní jarmark.

K dětskému sboru se přidal i Josef Vágner

Bor – Páteční večer v borském kině výjimečně nepatřil hvězdám stříbrného plátna. Desítky návštěvníků místo filmu zavítaly na vánoční koncert Dětského pěveckého sboru Základní školy Bor.

V premiéře skončili domácí na druhé příčce

Tachov – V tachovské sportovní hale si poprvé mladší žáci týmu Florbal Tachov zahráli velký florbal systémem 5+1. Zároveň se stali hostiteli turnaje pěti týmů, ve kterém skončili na druhém místě.