TJ CHODSKÝ ÚJEZD – HALŽE 7:2
Po zaváhání v Lomu předvedl Chodský Újezd další kanonádu, tentokrát to odnesla Halže, která z Horní Jadruže odjížděla se sedmigólovou nadílkou. Výrazně se na ní podílel nestárnoucí Pavel Opava, který dal čtyři branky domácích, z toho dvě z penalty. Dva góly dal Petr Pikl. A právě tito dva jmenovaní kanonýři jsou také v čele střelecké tabulky celé soutěže.
Poločas: 2:2. Branky: 13. (PK), 64., 69. (PK), 80. Opava, 37., 48. P. Pikl, 62. J. Pikl – 11., 22. Mrenka. Rozhodčí: R. Friedenberger – Opava, Božek. ŽK: 3:3. Diváků: 62.

Ch. Újezd: Kozák – Opava (84. L. Founě), L. Pikl, Šiler (84. T. Štěrba), Zivčák, Sykal, P. Pikl, J. Pikl (81. M. Founě), Fabo (77. P. Štěrba), M. Trejbal, Čepelák.

Halže: Černý – Bauer (69. Strouhal), Korda, Karmazin (77. Typovský), Lu. Kormoš, Ježdík, Herout (77. Bedecs), La. Kormoš, Mrenka, Matoušek, Goubej.

ČERNOŠÍN – KOSTELEC 2:1
Trenér Černošína Ivan Hacker před zápasem s Kostelcem příliš optimismem nehýřil, i když je s úvodní částí nového ročníku spíše spokojen. „Start sezóny hodnotím kladně. Mužstvo má svou sílu, ve sbírání bodů nás omezila četná zranění. Dnešní soupeř je dlouhodobě naším nejtěžším soupeřem. S Kostelcem se body sbírají těžce,“ mínil před zápasem trenér domácího Černošína.

Kostelec dostal ve třetí minutě ledovou sprchu, když do brány propadl přímý kop, zahraný Bláhou. Ve 25. minutě mohlo být vyrovnáno, Kolářský se ocitl v dobré pozici, brankář Kozelka ho ale pohotovým zákrokem zneškodnil. A autor první branky Bláha se trefil do přestávky ještě jednou – 2:0.

„Mohl jsem dát tři góly, ale zatím jsem spokojený,“ přiznal autor dvou branek o přestávce. Rozpovídal se i o tom, že na něj v útoku staví. „V předminulé sezóně jsem nasbíral 30 gólů. Jinak hru našeho mužstva vidím dobře, mohli bychom hrát trošku lépe, ale snad to nějak zvládneme. Musíme ve druhé půli dlouho držet balón a případně přidat nějaký ten gól,“ měl jasno mladý kanonýr.

Po změně stran ale zahrozili hosté. Nový těsně po přestávce přestřelil bránu. Kostelec byl v závěru zápasu aktivnější a snažil se utkání zdramatizovat, což se mu i povedlo, protože dvě minuty před koncem snížil na konečných 2:1 Lokvenc.
„Je to bída. Přijeli jsme sem vyhrát, ale takovou hrou to asi nepůjde. Snažili jsme se hrát po zemi, ale vázne nám finální přihrávka. Taktika nebyla špatná, ale když nevystřelíme na bránu a nebo bránu netrefíme, tak se o dobrý výsledek hraje těžce,“ zhodnotil po zápase kostelecký David Kolářský.

Poločas: 2:0. Branky: 3., 38. Bláha – 88. Lokvenc. Rozhodčí: Kroupa – Pechman, Bezvoda. ŽK: 2:2. Diváků: 30.

Černošín: Kozelka – Havel, Melich, Drozda, Šedivý, Klepsa, Turek, Panuška, Bláha, Slivoně, Kundrát.

Kostelec: Lacman – Nový, Pešík, Florián, Hakel, Honzík, D. Kolářský (64. Lokvenc), M. Kolářský, Touš, Kuchár, Bezdíček.

LOM – TISOVÁ 5:2
Z týmu, který loni skončil na prvním nesestupovém místě, je rázem favorit soutěže. Lomští se týden předtím vytáhli proti Chodskému Újezdu, teď si poradili i s ambiciozním nováčkem z Tisové a vyhráli opět vysoko – 5:2. Lom si tak drží průměr více než čtyř vstřelených branek za zápas (v této statistice ovšem vede Chodský Újezd, který v letošním ročníku dává v průměru sedm gólů v zápase).

Poločas: 3:1. Branky: 14. Jakub Bukva, 22., 43. Lintner, 48. Rosokha, 80. Kalynich – 45. (PK), 60. Šály. Rozhodčí: Valenta – Hora, Velich. ŽK: 0:1. Diváků: 70.

Lom: Miščuk – Rosokha (63. M. Pich), Jan Bukva, Jakub Bukva, Karas, J. Pich, Petráška (12. M. Volka), Kalynich, Krét (73. Kunžwart), Stec, Lintner.

Tisová: Novotný – Koscelník (66. Foltas), Šály, Balash, Privrattskyi, M. Samek, Gabčo, Fitsek (66. Mikhailovskiy), Doskočil (55. Radocha), Šebor, V. Samek.

PŘIMDA – STUDÁNKA 4:2
Tatran se dlouho nemohl chytit a dostával jeden debakl za druhým, od Chodského Újezdu to byl dokonce desetibrankový příděl. Ale už v předchozím kole si Přimda vzpomněla na lepší časy výhrou nad Tisovou na penalty, teď se vytáhla proti Studánce.

Poločas: 2:0. Branky: 27. Sopko, 43., 82. Vokroj, 60. Duong – 69. Diviš, 72. Bureš. Rozhodčí: K. Friedenberger – Vokroj, Černovský. ŽK: 2:2. Diváků: 35.

Přimda: Hlaváček – Sopko, Dvořák (81. Kůst), Karásek, Burda, Vokroj, Růžička, Kotrc, Duong (88. Žurek), Binh, Ferdinandy.

Studánka: Mrázek – Lončík, Kotva, Diviš, Sňozík, T. Vlček, Hubálek (46. Schweiner), M. Vlček, Bureš, Marek, Klesa.

TRPÍSTY – KŠICE 1:1 (PK4:3)
Nováček ze severovýchodní části okresu stále patří k příjemným překvapením soutěže, i po pěti odehraných kolech se drží na čtvrtém místě celkového pořadí. Trpísty ale v domácím prostředí dovolily svému soupeři ze Kšic získat první bod
Poločas: 1:1. Branky: 15. René Táborek – 22. vlastní Braha. Rozhodčí: Sirový – Kubašta, Milota. ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (75. Smetana). Diváků: 80.

Trpísty: Marcell – Hrubý, Roman Táborek, Radek Táborek (54. Vašák), Braha, René Táborek, Dvořák, Tomko (62. Robin Táborek), Roučka, Wintrle, Hyťha.

Kšice: Bárta – Janout, Volf, Smetana, Berta, M. Šetlík, J. Šetlík, I. Šetlík, Dýdek, Jankov (77. Chudáček), Šubrt (60. Pařízek).

STŘÍBRO B – KONSTANTINOVY LÁZNĚ 1:2
Poločas: 1:0. Branky: 27. Loula – 63. Vacata, 77. Kašpar. Rozhodčí: Šichevičová – Smolek, Šašek. ŽK: 5:1. Diváků: 64.
Stříbro B: Mikula – Petraška, P. Žíla (81. Sásik), Charvát (46. Kovačka), Trnka (81. Novák), Tesař (72. Barančík), Loula, Němec, Mikulovský, D. Žíla (46. Brácha), Šimek.

K. Lázně: Kratochvíl – Kolář, Praizler, Hospodářský, Sak (52. Zábranský), Jelen, Vacata, Rašín, Míšek, Častoral, Kašpar.

H. ČÁSTKOV – J. BEZDRUŽICE 4:1
Bezdružice si na základě vývoje soutěže proti Částkovu věřily. „Teď se nám výsledkově daří, trénujeme dvakrát týdně. Na tréninky chodí hodně hráčů. Vrátil se k nám trenér,“ zhodnotil povedený start Jiskry mladý hráč Roman Fojtík. „Před sezónou jsme si řekli, že do tohoto ročníku musíme nastoupit kvalitněji, budeme chtít postoupit. Takže jsme zvýšili tréninkové vytížení a jeho náročnost. Soutěž je vyrovnaná, nechci žádného soupeře podceňovat, nyní máme dobrou formu, myslím si, že můžeme vyhrát,“ uvedl fotbalista.

To se nakonec nepodařilo, první body v nové sezoně si připsal domácí Hraničář.

Poločas: 2:0. Branky: 18. Boček, 35. Heinzl, 73. (PK) Pešek, 90.+1. Maczko – 89. L. Čada. Rozhodčí: Uhlíř – Nekola, Michalčák. ŽK: 1:0. Diváků: 50.

Částkov: Haník – Flíček, Kaše, Boček, Pešek, Lebeda, Heinzl, Burda, Špelina, Benniak, Rožumberg (27. Maczko).
Bezdružice: P. Dvořák – M. Dvořák, Michalčák, Gábor, Holík, Maroušek (62. F. Nenadovič), Fojtík (46. Čapek), Szegecs, S. Čada (58. T. Nenadovič), L. Čada, Štefanisko.

PŘÍŠTÍ KOLO:
Konstantinovy Lázně – Částkov (SO, 15:00), Kšice – Stříbro B (SO, 16:30), Halže – Trpísty (SO, 16:30), Studánka – Lom (SO, 16:30), Tisová – Chodský Újezd (NE, 13:00, Staré Sedliště), Bezdružice – Černošín (NE, 15:00), Kostelec – Přimda (NE, 16:30).