Až závěrečné podzimní kolo svedlo v 1. A třídě proti sobě obě mužstva našeho okresu. Do utkání šla v rozdílném rozpoložení a stříbrský Baník potvrdil v Horní Jadruži roli favorita. Domácí Chodský Újezd prohrál 1:4.

Stovka příznivců viděla sotva průměrné utkání, ve kterém se hodně diskutovalo a hra byla rozkouskovaná. Ve vyrovnaném utkání, kdy ani jeden z celků neměl výraznější převahu skóre otevřel ve 33. minutě Pavlas a to ještě netušil, že si na své konto zapíše hattrick. Domácí hrozili z brejků, ovšem ani jeden nedotáhli do gólové koncovky.

Po přestávce už měli hosté navrch a nervozní domácí inkasovali po necelých odehraných minutách. Když Dufkovo hoši inkasovali třetí branku, bylo jen otázkou jak vysokou výhru si Baník odveze. Pavlas pak završil svůj hattrick a čestný úspěch domácích dal matador Opava.

„Gratuluji Stříbru k vítězství, ale dále bych se v tom nepitval," komentoval stručně zápas rozčarovaný trenér TJ Chodský Újezd Jiří Dufka.

„Neurovnané utkání. Úrovni nepřispělo ani počasí, kdy pršelo a foukal silný vítr. První poločas nikdo nevyčníval, ve druhém jsme už byli lepší a dali branky. Je škoda, že jsme se přizpůsobili domácím hráčům kdy se hodně diskutovalo a málo hrálo. Do fotbalové krásy to mělo hodně daleko. My jsme tak spokojeni jen s výsledkem," zhodnotil zápas vedoucí mužstva B. Stříbro Milan Tůma.

TJ Ch. Újezd – Baník Stříbro 1:4

Poločas: 0:1. Branky: 87. P. Opava – 33., 54. a 73. (PK) Pavlas, 64. Hřebík. Rozhodčí: Volf – Sladký, Škarda. ŽK: 6:4. ČK: 1:0 (72. Beneš). Diváci: 100.

Ch. Újezd: Čepelák – Opava, Vejvoda, L. Pikl, P. Pikl, L. Pikl st., J. Pikl, Trejbal, Beneš, Mikota, Urbánek.

Stříbro: Dostál – Ulč, Blažek (71. Tůma), Pavlas, Florus, Kohut, Turek, Pleško, Petrlák (46. Hřebík), Bláha (64. Mikulovský), Bůžek (81. Křelovec). Trenér: J. Aubrecht.