Další kolo okresního přeboru druhé třídy přineslo několik překvapivých výsledků a opět se červenalo. Kolo bylo tentokrát „chudé“ na branky, výjimkou bylo utkání v Sulislavi a v Boru. Střelecky tak zářili Pešta, Stránský a L. Gebert, když všichni dali po dvou brankách. Opět se našli hříšníci, kteří museli předčasně pod sprchy (5) a 27 hráčů vidělo žlutou kartu.

Tahák kola se hrál v Plané, kam přijel lídr z Chodského Újezdu. Vedoucí tým si po výbuchu na domácím trávníku se Kšicemi napravil reputaci a dvěma góly „probuzeného“ střelce Pešty získal důležité tři body. Derby se hrálo před výbornou kulisou. Plánští se v koncovce neprosadili, a tak nemohli pomýšlet v tomto duelu na bodový zisk (0:2).

Kšičtí překvapivou výhru na půdě lídra doma nepotvrdili. Na Damnov neumí a ani tentokrát pro ně nelichotivou sérii nedokázali přerušit (1:2).

Přímý souboj o záchranu pro sebe v závěru rozhodli Kokašičtí. Lom nenavázal na zlepšené výkony a jeho situace není dobrá (1:3).

Bezbranková remíza ve Stříbře je také překvapením. Malé derby nemělo vítěze a divák musel být smutný z toho, že neviděl ani jednu branku. Od rezervy Baníku se v utkání čekalo více (0:0).

Lázně postrádají kanonýra a v zápase s Hraničářem se jejich špatná koncovka jen potvrdila. Částkovští rozhodli před přestávkou. To ale autor branky Červinka netušil, že jeho trefa rozhodne o třech bodech pro jeho tým (0:1).

Sulislavští jsou příjemným překvapením přeboru, chodovoplánský Slavoj je pravým opakem. Deset statečných sice bojovalo, ale domácím se dařilo opět v koncovce a tentokrát vsítili pět branek. Není to na podzim poprvé, kdy hosté do utkání nepostavili jedenáct hráčů (5:1).

Souboj mladíků, tak lze nazvat také duel Boru s tachovskou rezervou. Domácí byli před brankou soupeře daleko nebezpečnější a měli také více brankových příležitostí. Ani Tachované se nechtěli nechat zahambit, a tak se hrál otevřený fotbal, který se musel líbit. Střelecky se ale prosadil jen domácí tým, který i se štěstím ubránil nulu. Také zásluhou dvou branek Stránského pak přesvědčivě zvítězil (4:0).

Ohlasy a fakta najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.