Petr Móži: ... míče mají lítat až na bazén

TACHOV - Divizní dozvuky

19.8.2008

Petr Móži: ... míče mají lítat až na bazénFoto: DENÍK/František Hlas

Běžela 93. minuta divizního utkání FK Tachov – 1. FK Příbram B a Tachované vedli v domácí premiéře 1:0. O několik vteřin později ale bylo všechno jinak a příbramská rezerva vyrovnala na 1:1. Po rozehrání rozhodčí naposledy fouknul do píšťalky a bylo po zápase. Na jedné straně zklamání, na druhé radost. Podle toho také byly rozdílné reakce hráčů a dalších dotázaných.

Úspěšný exekutor pokutového kopu Ladislav Čížek v neděli relaxoval se svým synem na hřišti v Boru, kde s fotbalem začínal, se už víceméně s výsledkem vyrovnal a díval se dopředu. „Samozřejmě to bylo obrovské zklamání. Myslím si, že jsme si za druhý poločas výhru zasloužili, ale takový je fotbal. Teď jedeme na Meteor, a tak se pokusíme udělat nějaké body tam,“ řekl Čížek. „Jeli jsme do Tachova pro tři body, to nezakrýváme. Pro nás je nakonec, vzhledem k vývoji utkání, zisk bodu cenný.

Za výkon hlavně ve druhém poločasu jsme si ani víc nezasloužili. Štěstí tentokrát stálo při nás,“ hodnotil zápas gólman příbramské rezervy Jakub Rondzik. Z tribuny sledoval utkání také Jaroslav Malý, který si odpykával disciplinární trest za vyloučení v pohárovém utkání s Buldoky. Já si myslím, že jsme byli lepší. Hrál se rychlý fotbal, kluci bojovali, byla to smůla. Určitě jim nepřidalo také zranění Tomáše Hutty. Na hřišti pak byla trochu jiná atmosféra, sebevědomí bylo malinko nahlodané.

Co k tomu více dodat. My nedali další šanci na 2:0 a oni naopak šťastný gól,“ viděl zápas Malý, který by už v neděli na Meteoru neměl trenérovi chybět. Sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži byl z výsledku hodně a z návštěvy trochu rozčarován. „Z výsledku jsem zklamán. Všichni říkají, že je to velká škoda, ale já si myslím, že je to hlavně velká chyba.

Po výkonu ve druhém poločasu, kdy jsme převzali iniciativu, měli kluci jednobrankové vedení udržet. Je to poučení do budoucna. Z taktického hlediska to musí ukopat, míče mají lítat až na bazén. Co se návštěvy týče, tak tu jsme čekali větší. Podpora přichází hlavně od věrných fanynek, ostatní se do toho už tak moc nezapojují,“ pravil Deníku Móži.